Pūlingos odos ligos - piodermijos


Piodermijos skirstomos. Folikulitas.

Pūlingos odos ligos - piodermijos. Odos pūliniai -. nemaloni tema, bet aktuali daugeliui. Kiekvieno iš mūsų kūne knibžda daugybė plika akimi nematomų gyvų būtybių – mikroorganizmų. Kas tai yra piodermija? Nematomi, bet kerta iš peties. Streptokokas. Stafilokokas. Pagal pažeidimo išplitimą ir gylį odos infekcijas galima skirstyti. Piodermijų simptomai. Priežastys. Piodermijos skirstomos. Folikulitas. Ligos priežastys ir rizikos veiksniai. Ligos simptomai ir požymiai. Lokalizacija. Diagnostika ir gydymas. Furunkulas (šunvotė). Ligos priežastys ir rizikos veiksniai. Ligos simptomai ir požymiai. Lokalizacija. Diagnostika ir gydymas. Karbunkulas (pikvotė). Ligos priežastys ir rizikos veiksniai. Ligos simptomai ir požymiai. Lokalizacija. Diagnostika ir gydymas. Hidradenitas. Ligos priežastys ir rizikos veiksniai. Ligos simptomai ir požymiai. Lokalizacija. Diagnostika ir gydymas. Impetiga. Ligos priežastys ir rizikos veiksniai. Pūslinė impetiga (impetigo bullosa). Ligos simptomai ir požymiai. Diagnostika ir gydymas. Nepūslinė impetiga. Stafilokokinė impetiga. Ligos simptomai ir požymiai. Diagnostika ir gydymas. Streptokokinė imperiga. Ligos simptomai ir požymiai. Diagnostika ir gydymas. Stafilokokinis nuplikytos odos sindromas. Ligos simptomai ir požymiai. Lokalizacija. Diagnostika ir gydymas. Ektima. Ligos simptomai ir požymiai. Diagnostika ir gydymas. Landuonis. Ligos priežastys ir rizikos veiksniai. Ligos simptomai ir požymiai. Diagnostika ir gydymas.


Sveiko žmogaus organizme esantys mikrobai sudaro iki 3 proc. visos žmogaus biomasės.

Piodermija (gr. pyon – pūliai + derma – oda) – pūlinė liga. Piodermijos – tai odos užkrečiamos ligos, kurias sukelia patogeninės bakterijos, tokios kaip streptokokai, stafilokokai, retai kiti sukėlėjai. Pasireiškia pūliniais odos uždegimais.

Pirminės ir antrinės Ūminės ir lėtinės. Ribotos ir išplitusios. Paviršinės ir giliosios.

Pūlingas odos bėrimas. Įvairių odos sluoksnių ir jos priedų (riebalų, prakaito liaukų, plaukų folikulų, nagų) pažeidimas. Niežėjimas, šlapiavimas, skausmas, išopėjimas, šašų susidarymas, paraudimas. Bendras negalavimas, temperatūra, karščiavimas, šalčio krėtimas, galvos skausmas, greitas nuovargis. Šalia esančių limfmazgių padidėjimas.

Piodermija  - užsikrečiama tiesiog nuo ligonio ar užkrato nešiotojo ir per užterštus daiktus, mikrobams patekus pro pažeistą odą.

Epidermio - dermos piodermijos: Impetiga Ektima Stafilokokinis nuplikytos odos sindromas Plaukų folikulų piodermijos: Folikulitas Furunkulas Karbunkulas.

Folikulitą sukelti gali bakterinė infekcija (stafilokokas, pseudomona), virusai (herpes), grybeliai Silpnas imunitetas Esančios kitos odos ligos Ilgalaikis antibiotikų vartojimas Cukrinis diabetas Nutukimas Ankšti drabužiai Okliuzinis tvarstis Dažnas barzdos ir pažastų skutimas.

Galvos plaukuotoji dalis. Veidas, ypač smakras, oda apie burną ir apie nosį. Rankos ir kojos. Pažastys, šlaunys ir tarpvietės sritys (dėl skutimosi ar nuolatinės trinties vietos). Kūno raukšlės (dėl prakaitavimo). Odos sritys po tvarsčiais, pleistrais, protezais, traumuojamos odos sritys.

Auksinis stafilokokas (Staphylococcus aureus), rečiau streptokokai ir kiti sukėlėjai. Odos pakitimai (egzemos, niežai). Organizmo sutrikimai (cukraligė, badavimas, avitaminozė). Higienos nesilaikymas.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 2610 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 76 puslapiai (2327 žodžiai)
  • Jolanta
  • Pūlingos odos ligos - piodermijos
    10 - 7 balsai (-ų)
Pūlingos odos ligos - piodermijos. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/pulingos-odos-ligos-piodermijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:33
×