Radioaktyvumo atradimas



Radioaktyvumas. Radioaktyvumo atradimas Radioaktyvumo apibūdinimas Izotopai Radioaktyviosios dalelės. Radioaktyvumo atradimas. Prancūzų fizikas Anri Bekerelis 1896 metais pastebėjo. Apibūdinimas. Radioaktyvumas – reiškinys, būdingas kai kuriems gamtiniams ir dirbtiniams cheminiams elementams. Izotopai. Izotopai – atomai, kurie turi vienodą branduolio krūvį. Radioaktyviosios dalelės, skavarba ir apsisaugojimas. Alfa daleles sulaiko net ir plonas apsauginis sluoksnis, pvz. Radioaktyviojo elemento skilimas, pusėjimas. Radioaktyvusis skilimas – spontaniškas nestabilių kurio nors cheminio elemento izotopų virsmas kito elemento izotopais. Radioaktyvumo panaudojimas. Energetika. Branduolių dalijimosi metu išsiskiria šiluma. Įdomybės. Černobylio reaktoriaus valdymo kambaryje.
Radioaktyvumo atradimas Radioaktyvumo apibūdinimas Izotopai Radioaktyviosios dalelės, jų skvarba ir apsisaugojimas Radioaktyviojo elemento skilimas, pusėjimas Radioaktyvumo panaudojimas Įdomybės.
Prancūzų fizikas Anri Bekerelis 1896 metais pastebėjo, kad jo laboratorijoje esančios tam tikros medžiagos gerai apšviesdavo fotografines plokšteles Medžiagos savybė, kuri skleidžia spindulius, kurie lengvai praeina pro neskaidrius kūnus, buvo pavadinta radioaktyvumu Pjeras ir Marija Kiuri pastebėjo, kad urano rūdose yra radioaktyvaus elemento - Radžio.
Radioaktyvumas – reiškinys, būdingas kai kuriems gamtiniams ir dirbtiniams cheminiams elementams, kurių branduoliai nuolat kinta Radioaktyviosios medžiagos skleidžia 3 rūšių spindulius : alfa spindulius, beta spindulius ir gama spindulius.
Izotopai – atomai, kurie turi vienodą branduolio krūvį, bet skirtingą atomo masę ir skirtingą neutronų skaičių Kai kurie izotopai smarkiai skiriasi savo branduolių savybėmis: vieni yra stabilūs, jų branduolių sudėtis bėgant laikui nekinta; kiti yra radioaktyvūs - laikui bėgant skyla į kitų elementų izotopus, todėl naudojami branduoliniuose reaktoriuose, branduoliniuose ginkluose ir pan. Daugiausiai izotopų turintis cheminis elementas yra polonis Skirtingais duomenimis, 250-275 iš šiuo metu žinomų daugiau nei 3100 izotopų yra stabilūs, likusieji - radioaktyvūs.