Raumenu atrofijos tyrimas ir vertinimas


Raumenų atrofija. Raumenu ligos referatai. Miotoninė distrofija ligos aprašymas. Raumenu atrofija simptomai. Raumenų distrofija. Įgimta raumenų distrofija.

Raumenų distrofija, vertinimas ir matavimas. Įvadas. Raumenų distrofijos simptomai ir diagnozavimas. Raumenų distrofijos tipai. Miotoninė raumenų distrofija. Diušeno raumenų distrofija. Bekerio raumenų distrofija. Galūnių ir juosmens raumenų distrofija. Akių ir gerklės raumenų distrofija. Įgimta raumenų distrofija. Veido-menčių-žandikaulio raumenų distrofija. Distalinė distrofija. Emery-dreifuss raumenų distrofija (edrd). Raumenų jėgos ir funkcijų matavimas bei vertinimas. Raumenų jėgos matavimas. Vertinimas. Išvados.

Pasaulyje nėra daug žmonių sergančių raumenų distrofija, tačiau ši tema yra aktuali, nes ligą reikia nustatyti kuo anksčiau, kad būtų galima ją efektyviai gydyti. Miopatija (raumenų distrofija) yra paveldima genetinė liga. Ja dažniausiai serga tik berniukai, nes ligos genas yra sukibęs su X chromosoma, todėl mergaitės gali būti tik nešiotojos ir vėliau perduoti savo sūnums. Raumenų distrofijos atsiradimą konkrečiai lemia genų, kurie yra atsakingi už raumenų ląstelėms būtinų baltymų sintezę (gamybą), pažeidimas. Pažeidus šiuos genus organizmo ląstelės „nebežino" kaip gaminti raumenų ląstelėms reikalingus baltymus. Ligos eiga bei klinikinis vaizdas skiriasi atskirų ligos formų atveju, tačiau dauguma simptomų panašūs.

Temos naujumą atskleidžia, tai jog liga yra paveldima, taigi ateityje vis daugės šių susirgimų, todėl reikia suvokti reabilitacijos svarbą ligos gydyme ir išnagrinėjus literatūrą suprasti raumenų distrofijos matavimą ir vertinimą.

Tikslas: Apžvelgti raumenų distrofijos sąvoką, rūšis, vertinimą ir matavimą.

Uždaviniai:

1.Išsiaiškinti, kas yra raumenų distrofija;

2.Susipažinti su jos rūšimis;

3.Aptarti raumenų distrofijos tyrimą ir vertinimą.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 1799 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (2718 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Raumenu atrofijos tyrimas ir vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Raumenu atrofijos tyrimas ir vertinimas. (2013 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/raumenu-atrofijos-tyrimas-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:10
×