Kineziterapinis pacientų tyrimas ir kineziterapijos planas (3)


Taikyti testai. Judėjimo funkcijų tyrimas, apatinė galūnė. Sąnarių amplitudės matavimas, apatinės galūnė. Jautrumo vertinimas. Raumenų atrofijos vertinimas. Skausmo vertinimas.


Tai pat svarbu gebėti įvertinti kineziterapijos procedūros efektyvumą ir sudaryti rekomendacijas pacientams bei jų šeimos nariams. Išmokti bei mokėti analizuoti ir pildyti medicininę dokumentaciją, kuri susijusi su kineziterapija.

Šioje ataskaitoje atsispindi kineziterapijos rezultatai, kurie yra paciento sveikatos būklės pagerėjimas, taikant kineziterapijos gydymo metodus.

Praktikos apimtis yra šeši kreditai, tai laikotarpis per kurį teorinės žinios yra pritaikomos praktikoje, lavinami jau įgyti praktiniai sugebėjimai, analizuojamos diagnozės, parenkami atitinkami kineziterapiniai testavimai, vertinama ir gydoma pritaikant atitinkamus metodus.

Pacientas sąmoningas, kontaktuoja lengvai, ir aiškiai atsako į pateiktus klausimus. Amžius 71 m. yra pensininkas, šuo metu gyvenimo būdas yra sėslus, mažai kur išeina, daugiausia laiko praleidžia namuose, nes sunku nulipti laiptais iš ketvirto aukšto, lifto name nėra. Gyvena Klaipėdos mieste, kartu su žmona, turi du vaikus, sūnų ir dukrą, kurie labai rūpinasi tėvais dažnai juos lanko. Visa gyvenimą dirbo sunku fizinį darbą.

Bendra būklė vidutinio sunkumo. Taisyklingo kūno sudėjimo, ūgis 1,76, svoris:93 kg. Kūno temperatūra atvykus pas gydytoja normali 36,8 C. Kūno oda švari, neišberta. Širdies tonai ir pulsas ritmiški, AKS 130/70 mmHg., karkalų nėra, kvėpavimo dažnis 14 k/min.

Pacientas skundžiasi rytiniu sąstingiu dešines puses klubo sąnaryje bei braškėjimų. Netinkama padėtis ir didelis neadekvatus fizinis krūvis išprovokuoją maudžiančio tipo skausmą. Pacientas klubo sąnario skausmu skundžiasi jau porą metų, visą ta laiką gydėsi koncervatyviai. Lipant iš lovos sunku atitraukti ir sulenkti koją, sunku pasukti kojas į vidinė puse. Einant pacientas šlubuoja.

Diagnozuota dešinės pusės klubo osteoartrozė, pirminė koksartrozė, abipusė. 2017-05-15 atliktas totalinis dešinės pusės klubo endoprotezavimo operacija. Po operacijos pirma parą pacientas jaučiasi patenkinamai, terapinė būklė stabili, kūno temperatūra normali, tromboembolinių komplikacijų nėra, operuota galūnę judina. Pacientas iki operacijos ir po operacijos ligoninės traumatologijos skyriuje gulėjo septynias dienas.

2. Judesių amplitudė endoprotezuoto klubo atitraukimo ir lenkimo padidėjo 5 laipsniais dėl judėsiu amplitudės pratimų. Dėl aktyvių dinaminių pratimų pėdos lenkimo tiesimo išvengta širdies kraujagyslių ir kvėpavimo sistemos komplikacijų.

  • Microsoft Word 79 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1838 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintte
  • Kineziterapinis pacientų tyrimas ir kineziterapijos planas (3)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kineziterapinis pacientų tyrimas ir kineziterapijos planas (3). (2017 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapinis-pacientu-tyrimas-ir-kineziterapijos-planas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 11:00
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo