Raumenys referatas


Biologijos referatas. Raumeninis audinys. Lygusis raumeninis audinys. Ruožuotasis raumeninis audinys . Širdis raumeninis audinys. Raumens dalys. A – kūnas , B – galva , C – uodega Raumenų sandara. Raumenų gyslos ir nervai. Raumenų pavadinimai. Išorinę formą. Raumenų skaidulų kryptį. Raumenų padėtį. Sandaros ypatumus. Raumens pradžios ir pabaigos vietą. Raumenų klasifikacija. Raumeninių skaidulų kryptį. Padėtį kūne. Sandaros sudėtingumą. Sąnarių , kuriuos kerta raumuo , skaičių. Raumenys sinergistai ir antagonistai. Specialioji miologija. Informacijos šaltiniai.


Raumenys sudaro aktyviąją judamojo aparato dalį. Jie palaiko kūną tam tikroje padėtyje, atlieka visus kūno judesius, dalyvauja kramtant ir ryjant maistą, kalbant, kvėpuojant, medžiagų apykaitoje, termoreguliacijoje, užtikrina kraujo ir limfos cirkuliaciją, veikia vidaus organų padėtį ir funkciją. Be to, raumenys yra ir jutimo organas. Juose yra daug nervinių skaidulų, kurios signalizuoja apie kūno padėtį erdvėje, kūno dalių tarpusavio santykį. Su raumenų funkcija ir jų lavėjimu susijusios pagrindinės fizinės sportininko savybės: jėga, vikrumas, ištvermė, lankstumas ir kt.

Žmogaus kūne yra apie 650 griaučių raumenų, dauguma jų poriniai, simetriški. Jie sudaro apie 40 proc. vyrų ir apie 30 proc. moterų, o sportininkų – 45-52 proc. bendros kūno masės. Raumenys žmogaus kūne išsidėstę netolygiai: daugiausia jų yra apatinėse galūnėse, mažiau viršutinėse galūnėse ir liemens bei galvos srityse. Raumenų išsivystymas priklauso nuo paveldimų ypatybių, amžiaus, lyties, profesijos, atliekamo fizinio darbo ir kitų veiksnių.

Raumenų darbas lemia žmogaus kūno ir visų organų judesius. Pagindinė raumenų funkcija – susitraukimas. Pagal savo sandarą raumeninis audinys skirstomas į lygųjį ir ruožuotajį. Ruožuotiesiems raumenims priskiriamas širdies raumeninis audinys.

Raumens kūne skiriama galva ir uodega. Galvos sausgyslės prie kaulo prisitvirtinimo vieta, vadinama pastoviu arba fiksuotu tašku ir sudaro raumens pradžią. Uodegos sausgyslės prie kaulo pritvirtinim vieta vadinama judamuoju tašku ir sudaro raumens pabaigą. Dauguma raumenų prasideda ir baigiasi sausgyslėmis.

  • Biologija Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Kristina
  • 12 puslapių (970 žodžių)
  • Biologijos referatai
  • Microsoft Word 202 KB
  • Raumenys referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Raumenys referatas. (2015 m. Gruodžio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/raumenys-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:24