Retinoidai


Įvadas. Retinoidai. Retinoidiniai medikamentai. Roaccutane. Neotigason. Panretin. Išvados. Literatūra.

Farmakologija yra mokslas apie vaistus. Ji tiria vaistų poveikį organizmui, jų kitimą, išsiskyrimą iš organizmo, nepageidaujamą veikimą ir komplikacijas.

Farmakologija supažindina su vaistų fizinėmis ir cheminėmis savybėmis, su vaistų dozavimu, indikacijomis ir kontraindikaciomis.

Skiriama bendroji ir specialioji farmakologija. Bendroji farmakologija nagrinėja bendrus vaistų poveikio organizmui dėsningumus. Specialioji – atskirų vaistų arba jų grupių savybes.

Toksikologija nagrinėja: vaistų nepageidaujamą poveikį, apsinuodijimą, perdozavimą, apsinuodijimo gydymo principus.

XX amžiaus viduryje susiformavo nauja farmakologijos sritis – klinikinė farmakologija, kuri tiria kaip vaistai veikia sveiko ir sergančio žmogaus organizmą, koks jų poveikis žmogaus embrionui ir vaisiui, kaip juos dozuoti vaikams ir seniems žmoniems. Klinikinė farmakologija moksliškai pagrindžia vaistų vartojimui rekomendacijas.

Artimai su farmakologija susijusi toksikologija, kuri tiria įvairių medžiagų, tarp jų ir vaistų toksinį poveikį organizmui, apsinuodijimo kliniką, gydymą ir profilaktiką.

Dažni odos sutrikimai yra gydomi retinoidais, tai yra, spuogai ir psoriazė. Gydytojų nustatyta, kad retinoidai išgydo spuogus. Jei kremą su retinoidais vartosite nesaikingai atsiras niežulys, odos sausumas, paraudimai. Retinoidai yra naudojami daugelio skirtingų ligų gydyme taip pat ir dermatologinėms ligoms tokioms kaip odos vėžys ir fotosenėjimas.

Jie taip pat padeda mažinti aknės protrūkius, neleisdami negyvoms ląstelėms užkimšti poras. Išvalydami aknę ir mažindami protrūkius, jie gali taip pat sumažinti aknės randų susidarymą. Išoriniai retinoidai taip pat padeda su odos riebalavimusi, bakterijom susijusiom su acne bei uždegimais.

Nuodingi padariniai vartojant retinoidus įvyksta tada kai jų vartojama ne taip kaip nurodyta informaciniuose lapeliuose ar ne taip kaip nurodė gydytojas. Specifinis nuodingumas yra susietas su išlaikymu ir neapsaugojimo koncentracija. Odos pažeidimai, plaukų slinkimas, kraujavimas, bendra negalia ir net gi mirtis gali pasireikšti neatsakingai vartojant retinoidinius medikamentus.

1. Retinoidai reguliuoja odos ląstelių augimą ir jų atsiskyrimą nuo odos. Jie atkuria normalų odos ląstelių augimą. Dažni odos sutrikimai ir yra gydomi retinoidais.

2. Kiekvienas retinoidinis vaistas turi jam būdingą veikimo mechanizmą. Taigi paminėsiu keletą būdingų veikimo bruožų: sunkiai gydomų spuogų klinikinis vaizdas pagerėja, ir tai siejama su riebalinių liaukų aktyvumo slopinimu, normalizuoja epidermio ląstelių proliferaciją, diferenciaciją ir ragėjimą ir kitas odos ligas bei pažeidimus.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2046 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Retinoidai
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Retinoidai. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/retinoidai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo