Riterio paveikslas Žozefo Bedjė „Romane apie Tristaną ir Izoldą“


Riterio paveikslas Žozefo Bedjė „ Romane apie Tristaną ir Izoldą “. Ryškiausia riterio savybė – ištikimybė valdovui ir drąsa. Taigi , ištikimybė ir drąsa – ryškiausi riterio bruožai. Riteris turi širdies damą , o jo jausmai kilnūs , pagarbūs. Taigi , riterio be pagarbios meilės merginai , neįsivaizduojame. Taip pat riteris kovoja už teisingumą. Taigi , sudėtingoje ar keblioje situacijoje riteris bet kokia kaina siekia teisingumo.
Riteris - tai vyras, kuris pasižymi drąsa, kilnumu, rodo stiprią meilę tėvynei ir savo išrinktajai . Ši sąvoka žinoma nuo viduramžių epochos. Tik šiais laikais įspūdingas pilis pakeitė didingi dangoraižiai, princeses – turtingų tėvelių dukrelės, o nakties serenadas po langais – triukšmingi koncertai ir vakarėliai iki paryčių. Kai viskas keičiasi, iškyla klausimas: ar teisingai suprantame riteriškumą šiandien? Atsakydamas į šį klausimą, remsiuosi prancūzų rašytojo, istoriko bei pedagogo Žozefo Bedjė „Romanu apie Tristaną ir Izoldą“.
Ryškiausia riterio savybė – ištikimybė valdovui ir drąsa. Ž. Bedje romane riteris Tristanas buvo ištikimas savo valdovui Markui - ištesėjo savo pažadus – parvežė gražuolę Auksaplaukę Izoldą. Lieptas surasti valdovui žmoną Tristanas pasirinko ištikimybės kelią, nors ir žinojo, kad bus sunku: „ Bet dėl tavęs, mielas dėde, aš dar sykį atiduosiu savo kūną ir gyvastį į likimo rankas.
- Microsoft Word 13 KB
- 2021 m.
- Lietuvių
- 2 puslapiai (538 žodžiai)
- Gimnazija
- Matas
-