Rugštys oksidai hidroksidai


Vienprotones rugstys. Bedeguoninės rūgštys. Rugstys ir hidroksidai. Rugstys skaidres. Hidroksidai skaidres. Skaidres apie rugstis. Kaip bazes nudazo lakmusa. Rugsciu oksidai. Hidroksidai — tai. Hidroksidai tai.

Rūgštys- dažniausiai molekuliniai junginiai. Vandeniniuose tirpaluose jonizuojasi: atiduoda vieną ar kelis vandenilio jonus H. Rūgštis yra H donoras, bazė akceptorius. Rūgštys skirstomos į deguonines (H SO ,HNO ,H CO ); bedeguonines (H S, HCl, HBr). Oksidai – dviejų cheminių elementų kurių vienas yra deguonis junginys. Hidroksidai tai joniniai junginiai kuriuose metalų jonai susijungę su vienu ar keliais hidroksido jonais.

Rūgštys skirstomos į deguonines (h so ,hno ,h co ); bedeguonines (h s, hcl, hbr) priklausomai nuo vandenil atomų skaičiaus rūgštys skirstomos į vienprotones (hcl, hno ); daugeprotones (h s, h so ) rūgštys gaunamos: tiesioginės elementų sintezės būdu cl + h – 2hcl; s + h – h s tirpinant vandeny rūgštinius oksidus so + h o - h so ; p o + 3h o – 2h po druskoms reaguojant su stipriosiomis rūgštimis nacl + h so – hcl + nahso rūgštyse oksiduojant nemetalus 3p + 5hno + 2h o – 3h po + 5no rūgštys reaguoja: su bazėmis (neutralizacijos reakcija – rūgštis perdavė bazei h protonus) fe(oh) + h so – feso + 2h o su baziniais oksidais (neutraliz reakcija) fe o + 6hno - 2fe(no ) + 3h o su druskomis h so + bacl - baso + 2hcl; 2hcl + na so - 2nacl + h o + co su metalais esančiais aktyvumo eilėj prieš h zn + 2hcl – zncl + h kaitinamos deguonies turinčios rūgštys skyla h sio - sio + h ; h so - so +h o rūgštys keičia indikatorių spalvą: metilo oranžinį ir lakmusą nudažo raudonai, fenolftaleinas lieka bespalvis.

  • Chemija Špera
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (597 žodžiai)
  • Rugštys oksidai hidroksidai
    10 - 3 balsai (-ų)
Rugštys oksidai hidroksidai. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/rugstys-oksidai-hidroksidai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:44
×