Rusija ir NVS konspektas


Ergonomikos konspektas.

ES ekonomikos bendradarbiavimas su Rusija ir kitomis NVS šalimis aktualijos ir prioritetai RUSIJA. ES interesai plėtojant ekonominius ryšius su Rusija. ES interesai plėtojant ekonominius ryšius su Ukraina. ES interesai plėtojant ekonominius ryšius su Baltarusija. ES interesai plėtojant ekonominius ryšius su Moldova. ES interesai plėtojant ekonominius ryšius su Kaukazo šalimis. Azerbaidžanas , Gruzija ir Armėnija. Es interesai plėtojant ekonominius ryšius su Kazachstanu. ES interesai pletojant NVS šalis centrinėje azijoje. ES interesai plėtojant ekonominius ryšius su Rusijos regionais Europoje. ES interesai plėtojant ekonominius ryšius su Rusijos regionais Azijoje. Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo centrinėje Azijoje be KZ perspektyvos. Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo su Kaukazo šalimis perspektyvos Su Armenija. Lietuvos ir Baltarusijos ekonominis bendradarbiavimas. Lietuvos ir Ukrainos , Moldovos ekonominis bendradarbiavimas. Eksportas iš Lietuvos į Rusiją , dabartinė situacija ? Potencinės galimybės. Importas iš Rusijos į Lietuvą , dabartinė situacija ? Potencinės galimybės.


Reikšmingai plėtojami ES santykiai ir ekonominiai ryšiai su Rusija, pabrėžiant, kad Rusija yra svarbi strateginė partnerė ne tik vystomojo bendradarbiavimo, bet ir kitose srityse. Sumažėjo poreikis teikti finansinę paramą šiai šaliai. Rusija siekia lygiaverčių santykių, ji pati pradėjo teikti paramą kitoms šalims. Siūloma partnerystės priemonė taptų pagrindine bendradarbiavimo su Rusija priemone.

Rusija kontroliuoja didžiulius naftos, dujų, anglies ir urano klodus..

Europos Sąjungai padidėjus, Rytų Europos ir Pietų Kaukazo šalys tapo artimesnėmis mūsų kaimynėmis. Vienas iš svarbiausių ES užsienio santykių elementų – glaudesnis ES bendradarbiavimas su Moldovos Respublika. Vienas iš tokių dalykų, kuris jau yra pasiektas – tai laisvosios prekybos erdvė t.y. panakintas ES importo muitas visoms Moldovos prekėms. Taip pat ES yra susidomėjus Moldovos darbo jėga, kuri galėtu dirbti ES šalyse, o tai leidžia kaip tik laisvosios prekybos erdvės su Moldova susitarimas. O Moldova yra įpareigota modernizuoti ekonomiką ir sukurti palankesnę aplinką ES investicijoms, kas yra naudinga abiem pusėms.

Taip pat Moldova yra patraukli ES tuo, kad  daugiau kaip septyni dešimtadaliai Moldovos žemės – derlingas juodžemis, todėl gera vieta žemės ūkio investicijoms. Taip pat Moldova garsėja savo vynų, tai dar viena šaka, kuria galėtu domėtis ES, kadangi tai yra pelninga.

Moldovos oras yra tinkamas auginti vaisius ir vynuoges, šiltos vasaros ir švelnios žiemos.

6.

Azerbaidžanas, Gruzija ir Armėnija, nors ir nėra aktyviausi tarptautinės arenos „aktoriai“, tačiau energetiniame kontekste jų vaidmuo labai reikšmingas. Nuo šių valstybių pozicijos būti prorusiškomis ar provakarietiškomis priklauso ES energetinė ateitis.Azerbaidžanas – energetinių išteklių tiekėjas, Gruzija – energetinių išteklių tranzitas, Armėnija – iš dalies tranzitas, tačiau šiuo atveju vartotoja (visiškai priklausoma nuo Rusijos energetikos). Taigi šios trys valstybės galėtų sukurti tvarią energetinę sistemą. ES turi instrumentą – Rytų partnerystės politikostrečiąją platforma (energetinis saugumas) – kurio dėka gali plėtoti glaudesnius santykius su šiomis valstybėmis.

Norint išsiaiškinti kokius galima būtų plėtoti ekonominius ryšius, pirmiausiai reikia išanalizuoti kuo Kazachstanas yra ypatingas, kuo išsiskiria, ar turi kokiu nors gamtinių išteklių ir t.t.

Kazachstanas gamtinių išteklių turi tiek, kad galėtu prilygti Jungtiniu Arabu Emyratu šalims. Gaila, kad pati gavyba tu gamtiniu ištekliu ir panaudojimas nėra išplėtoti taip, kaip kituose NVS šalyse. Todėl Europos sąjūngos interesai būtų plėtoti naftos, bei kitu gamtiniu ištekliu gavyba, o plėtojant naftos gavybą plėtoti ir statybos sektoriu, kuriant naujas gyvenvetes.

Taip pat ES labai remia Kazachstano Respublikos narystę PPO(pasaulio prekybos organizacija), kuri padės panaikinti likusias kliūtys prekybai ir dar labiau paskatins dvišalę prekybą. Kazachstane akcentuota, kad svarbu įdiegti europines energetikos ir agrarinių technologijas, bei pereiti prie europinių standartų ir produkcijos sertifikavimo.

Kaip matome pats Kazachstanas yra linkes bendradarbiauti su ES, todel ES bus lengva įtvirtinti savo produkcijos ir paslaugu rinka Kazachstane.

Rusijos regionai Europoje užima labai daug ploto, kuris geografiškai priklauso Europos žemynui. Šioje teritorijoje yra didžiausi Rusijos miestai: Maskva ir Sankt Peterburgas. Būtent Maskvoje ir Peterburge yra pagrindiniai Rusijos ekonominiai centrai, gyvenimo lygis aukštesnis, negu kituose šalies regionuose, visuomenė labaiu europietiška. Kadangi Maskva ir Petergburgas yra vienį iš didžiausių ir turistų lankomiausių miestų pasaulyje, ES suinteresuota padaryti geresnes sąlygas Europos Sąjungos gyventojams keliauti šitame regione, atsisakyti vizų.

Rusija Per Peterburgą ir Kaliningrado sritį turi prieigą prie Baltijos jūros, kuri ribojas dar su 8 Europos valstybėmis. Todėl daug ES valstybių yra suinteresuoti plėtoti ekonomiką šiame regione bendradarbiaudami su Rusija.

  • Ergonomika Konspektai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Laima
  • 13 puslapių (4682 žodžiai)
  • Ergonomikos konspektai
  • Microsoft Word 89 KB
  • Rusija ir NVS konspektas
    10 - 7 balsai (-ų)
Rusija ir NVS konspektas. (2016 m. Gegužės 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/rusija-ir-nvs-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 19:59