Saugomos teritorijos jų paskirtis ir kategorijos



Saugomos teritorijos, jų paskirtis ir kategorijos. Saugomos teritorijos Lietuvoje. Rezervatų kategorijos. Nacionaliniai ir regioniniai parkai. Gamtos paminklai ir valstybės saugomi gamtos paveldo objektai. Gamtos paminklai. Storiausia Lietuvos eglė. Aukščiausia Lietuvos pušis. Perkūno ąžuolas. Raganų eglė. Gamtos paveldo objektai. Liepa motinėlė. Laužėnų ąžuolas. Pakalnių ąžuolas. Naudota literatūra.
Gamtiniai Čepkelių Kamanų Viešvilės Kultūriniai Kernavės Vilniaus pilių Rezervatinė apyrubė Dubravos Biosferos rezervatas Žuvinto.
Nacionaliniai parkai Aukštaitijos Dzūkijos Kuršių nerijos Trakų istorinis Žemaitijos.
Žemaitijos parkas Vienas turtingiausių gamtos lopinėlių Čia tyvuliuoja didingas Platelių ežeras. Sutelkta daug Žemaičių žemės gamtos, istorijos ir kultūros lobių. Šis kraštas mena gyvybingus pagonis, senovės pilių ir šventaviečių laikus.Žemaitijos nacionalinis parkas įkurtas 1991 m. Jo plotas 21700 ha. Miškai užima 9158 ha, pelkės - 960 ha, ežerai - 1460 ha. Jame yra 27 ežerai ir 65 upeliai. Parke yra 215 saugomų paminklų. Šis parkas garsus tuo, kad jame yra gausu istorinių architektinių ir archeologinių paminklų. Iš žymesnių architektūros paminklų reikia pabrėžti Beržorokulto pastatų ansamblį, Platelių bažnyčią ir varpinę.
Draustinių paskirtis – išsaugoti gamtos ir kultūros paveldo kompleksus ar atskirus kraštovaizdžio elementus, augalijos ar gyvūnijos rūšis, užtikrinti kraštovaizdžio įvairovę bei ekologinę pusiausvyrą. Draustinių rūšys: Kraštovaizdžio Geologiniai Geomorfologiniai Hidrografiniai Pedologiniai Botaniniai Botaniniai – zoologiniai( teriologiniai, ornitologiniai, herpetologiniai, ichtiologiniai, entomologiniai) Telmologiniai.
Gamtos paminklai ir valstybės saugomi gamtos paveldo objektai.
- MS PowerPoint 2254 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 28 puslapiai (961 žodžiai)
- Kolegija
- Aivaras
-