Saugumo ir sveikatos ergonominis užtikrinimas



Saugumo ir sveikatos ergonominis užtikrinimas.
Ergonomika tai mokslas tiriantis žmogaus psichologines galimybes, ribas ir įpatumus darbo procese, remiantis ergonomikos išvadomis ir rekomendacijomis, kuriamos optimalias darbo sąlygos, didinančios darbo našumą, intensyvumą, saugumą, tausojančios žmogaus sveikatą.
Aprašomieji arba empiriniai Tyrimai naudojami tam tikrais skaitiniais dydžiais apibūdinti tyrimuose dalyvaujančius žmones( ūgis, svoris). Prie šių tyrimų priskiriama ergonominių problemų dydžio ir gilumo įvertinimas. 2) Eksperimentiniai tyrimų tikslas patikrinti vieno iš kintamųjų poveikį žmogaus elgesiui. Eksperimento metu nustatoma kuris iš kintamųjų turi įtakos žmogaus elgesiui ir to poveikio kryptis neskiriant didesnio dėmesio skaitiniai poveikio reikšmei. 3) Įvertinimai tyrimo objektu gali būti ir sistema arba produktas ir aplinka. Įvertinimas siekia apibūdinti žmogaus darbo efektyvumą, našumą ir jo elgesį su produktu. Sistema ar kitoks gamybos produktas įvertinami lyginant juos pačius su tikslais kam jie buvo pagaminti.
Ergonomikos santykis su darbo sauga.
Darbo sauga – tai teisinių, socialinių – ekonominių, techninių, higieninių ir organizacinių priemonių sistema. Darbo sauga nagrinėja: 1) teisines saugaus darbo organizavimo normas; 2) darbo sąlygų gerinimo būdus; 3) gamybinių traumatizmo, apsinuodijimo, profesinių ligų, profilaktikos klausimus; 4) saugius technologinius procesus; 5) apsaugos nuo elektros būdus; 6) darbo higienos ir gamybinės sanitarijos klausimus; 7) statybos ir remonto saugaus darbo būdus; 8) apsaugos nuo gaisrų, sprogimų ir kitų avarijų būdus ir technines priemones.
2005 m. liepos 15 d. LR Sveikatos apsaugos ministro ir LR Socialinės apsaugos ministro įsakymu Nr.