Šeimos gyvenimo ciklų teorija



Šeimos gyvenimo ciklų teorija. Jaunų vaikų šeima. Šeimos su paaugliais. Šeima išleidžia vaikus į pasaulį ir tęsia savo asmeninį gyvenimą. Meilė šeima ir šeimos gyvenimo ciklas. Investicijų samprata bei reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.
Šeimos gyvenimo ciklas – tai žingsniai, kuriuos įgyvendina šeimos, keičiančios šeimos išdėstymą, tačiau ne visos šeimos laikosi gyvenimo ciklo eiliškumo dėl paprastos, bet svarbios priežasties – kiekviena šeima yra išskirtinė . Emociniai ir intelektualiniai žingsniai, kuriuos pereinate nuo gimimo iki senyvo amžiaus kaip šeimos narys, vadinami šeimos gyvenimo ciklu. Šiuose žingsniuose šeimyniniame gyvenime susiduri su iššūkiais, kurie duoda kurti ar gauti naujų sugebėjimų. Šių sugebėjimų įgijimas padeda įveikti pokyčius, kuriuos patiria beveik visos šeimos. (V.Čeponytė) .
„Šeimos institutas yra šventas. Tai – socialinė visuomenė, kurioje kiekvienas narys turi atlikti savo vaidmenį ir padėti kitam. Namų ūkio darbas yra sklandžiai judėti, kaip ir skirtingai reguliuojamos įvairių mašinų dalys“; „Kiekvienas šeimos narys turi suvokti, kad jis yra atsakingas už tai, kad jis prisidėtų prie šeimos gerovės, tvarkos ir reguliavimo. Vienas neturėtų veikti prieš kitą...“ (Ellen G. White).
Šeima pirma žmogaus ugdymo institucija (Jakavičius , 1998), ir jos nauda, mokant jaunų žmonių asmenybę, ruošiant savarankiškam gyvenimui didžiulė. Jau pirmomis dienomis kūdikis jaučia didelį poreikį bendrauti su tėvais ir kitais jį supančiais giminaičiais, todėl šeimos poreikis jo asmenybei didžiulis. Vaikas kiekviena diena mato aplink save tikrą gyvenimą ir dalyvauja, stebi šeimos narių elgesį , kalbos manierą, tarpusavio bendravimą. (Ivanauskienė, V. (2008). .
Savo knygoje „Menas mylėti“ Erichas Fromas nori įtikinėti, jog meilė nėra jausmas, lengvai apimantis visus, nepriklausomai nuo jo subrendimo. E. Fromas nori , kad pagrįstos pastangos mylėti bus nesėkmingos, jei nebus siekiama pačiu greičiausiu būdu pakeisti savo asmenybės visumą, kad išvystyti produktyvią orientaciją; kadangi asmeninėje meilėje negalima patirti pasitenkinimo be mokėjimo mylėti artimą, be tikro kuklumo, drąsos, tikėjimo ir drausmės.
Meilė – tai kai du žmonės, du kitokie dvasiniai pasauliai, nevienodos mintys ir charakteriai, vienas su kitu sutinka.
- MS PowerPoint 64 KB
- 2024 m.
- Lietuvių
- 12 puslapių (776 žodžiai)
- Kolegija
- Rasa
-