Skaitmeninių duomenų apdorojimas atliekamas daug greičiau Skaitmeninimas leidžia lengviau įgyvendinti paieškos ir kontrolės funkcijas


Duomenų, informacijos ir žinių apibūdinimas. Skaitmeninių duomenų apdorojimas atliekamas daug greičiau. Duomenų struktūravimo priemonės. Žodynų, klasifikatorių, tezaurų ir ontologijų palyginimas. Paieškos problemos. Duomenų bazių negalavimai. Svarbiausi požiūriai į skaitmeninių dokumentų saugojimą muziejinėje veikloje. Skaitmeninių ir tradicinių dokumentų palyginimas. Skaitmeninimo pranašumai. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Humanitarinių mokslų duomenys yra labai įvairūs: pavadinimų – duomenys išreiškiami hierarchiškai neklasifikuojamais ir matematiškai neapdorojamais žodžiais; rangų – duomenys išreiškiami hierarchiškai klasifikuojamais, bet matematiškai neapdorojamais žodžiais; intervalų - duomenys išreiškiami bet kokiu skaičiumi nuo -∞ iki +∞ ir yra matematiškai apdorojami; santykių - duomenys išreiškiami bet kokiu skaičiumi nuo 0 iki +∞ (nulis reiškia, kad tiriamojo požymio nėra) ir yra matematiškai apdorojami .

Duomenys apdorojami automatiškai (kompiuterizuota turinio analizė). Apdorojami dideli duomenų srautai. Reikia mažiau laiko monotoniškam darbui. Pagerintas valdymas.

Efektyvaus sistemos funkcionavimo veiksnių yra struktūravimas. Skaitmeninėje aplinkoje funkcionuojantys dokumentai reikalauja kur kas didesnio struktūravimo lygio nei funkcionuojantys analoginėje aplinkoje. Kad skirtingos informacinės sistemos efektyviai galėtų bendrauti tarpusavyje, būtina susitarti dėl naudojamų sąvokų, terminų, duomenų, metaduomenų, dokumentų formatų; techninių ir programinių priemonių, kodavimo sistemų tarpusavio suderinamumo ir daugelio kitų veiksnių. Kai kurios kompanijos nederina savo techninių ir programinių priemonių su kitų kompanijų gamintomis techninėmis ir programinėmis priemonėmis. Techninės ir programinės priemonės, laikmenos, standartai sensta ir keičiasi. Skirtingos šalys ir institucijos skaitmenina skirtingai, naudodamos savo struktūras.

Greita informacijos paieška įmanoma tik tuomet, jei gerai veikia paieškos sistema.

Paieškos rezultatai skiriasi, jeigu ieškoma skirtinguose šaltiniuose. Prasta sistemos architektūra kaip informacinių technologijų specialistų ir humanitarų nesusikalbėjimo rezultatas. Santykis tarp skaitmeninių, skaitmenintų ir analoginių duomenų. Dabar gyvename situacijoje, kai dalis dokumentų egzistuoja vien skaitmeniniu pavidalu, kiti ir analoginiu ir skaitmenintu pavidalu, o tretieji – vien analoginiu.

  • MS PowerPoint 146 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (728 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Skaitmeninių duomenų apdorojimas atliekamas daug greičiau Skaitmeninimas leidžia lengviau įgyvendinti paieškos ir kontrolės funkcijas
    10 - 6 balsai (-ų)
Skaitmeninių duomenų apdorojimas atliekamas daug greičiau Skaitmeninimas leidžia lengviau įgyvendinti paieškos ir kontrolės funkcijas. (2016 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitmeniniu-duomenu-apdorojimas-atliekamas-daug-greiciau-skaitmeninimas-leidzia-lengviau-igyvendinti-paieskos-ir-kontroles-funkcijas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 12:51
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo