Skaitmeninių grandinių teorinis aprašas


Elektronikos skaidrės. Trigeriai ir baziniai trigeriai. Tai elementas, turintis dvi stabilias būsenas ( vienetinę ir nulinę). Trigeriai klasifikuojami į. Elementarius potencialinius (jų. Skaitikliai (Counter). Tai operacinis elementas, atliekantis skaičiavimo mitrooperaciją. Skaitiklių(Counter) moduliai. Ctu ctd ctud. Šifratoriai. Tai kombinacinė loginė. Telefono klaviatūros šifratoriaus grafinis žymuo. Dešifratoriai. Jis keičia įėjimų signalų rinkinį(dvejetainį kodą) į signalą tik viename iš išėjimų. Multiplekseriai. Perduoda signalą iš. Multiplekserio grafinis žymuo. Demultiplekseriai. Demultiplekserius (kartais vadinamas dešifratoriumi) sujungia vienintelį įėjimą (D) su vienu iš išėjimu (Q0, Q. Mikroprocesorinių sistemų architektūra. Mikroprocesoriumi (MP) vadiname programiniu būdu valdomą skaitmeninės informacijos apdorojimo įtaisą. Mikroprocesoriniu įtaisu (MĮ) arba mikroprocesorine sistema (MPS) vadinamas elektroninis įtaisas.


Elementarius potencialinius (jų buvius keičia žemi ir aukšti įtampos lygiai informaciniuose įėjimuose) Impulsinius ( nekeičia šios grupės trigerių buvio, kol nepasibaigia impulsas) Dinaminius ( būvį keičia tik impulso valdymo įėjime fronto metu) Asinchroninius ( būviai gali kisti bet kada, juos lemia tik IĮ signalai) Sinchroninius (keičiasi tik tada, kai valdymo įėjime yra leidžiantis tai daryti signalas).

Tai operacinis elementas, atliekantis skaičiavimo mitrooperaciją. Skaitikliai skaičiuoja į jų įėjimus paduotus signalus. Skaitikliai naudojami vienetiniams gaminiams ir skaičiavimams atlikti.

Perduoda signalą iš įėjimo, kurio numeris nurodomas dvejetainiu kodu adreso įėjimuose į išėjimą. Multiplekseriai, kurie kartais vadinami komutatoriais, ar selektoriais, naudojami kelių signalų šaltiniams sujungti arba loginėms funkcijoms realizuoti.

  • Elektronika Skaidrės
  • 2014 m.
  • Edmundas
  • 15 puslapių (411 žodžių)
  • Kolegija
  • Elektronikos skaidrės
  • MS PowerPoint 97 KB
  • Skaitmeninių grandinių teorinis aprašas
    10 - 4 balsai (-ų)
Skaitmeninių grandinių teorinis aprašas. (2014 m. Gruodžio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/skaitmeniniu-grandiniu-teorinis-aprasas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:59