Skaitmeninių signalų kūrimas ir filtras



Skaitmeninių signalų kūrimas ir filtravimas Darbo tikslas. Stem , Stem3 , Stairs , Linspace. Stem , Stem3 , Stairs ir Linspace. Darbo rezultatai Metodinė medžiaga. Analoginiai ir skaitmeniniai filtrai.
Darbo tikslas – susipažinti su MATLAB komandomis Stem, Stem3, Stairs, Linspace, filtrų DACh atvaizdavimu ir slenkančio vidurkio filtravimu.
Atvaizduokite integruojamosios RC grandinėlės DACh, kai RC = 1, o dažnis kinta intervale [0:100}
Čia kiekviena signalo y(n) imtis yra L iš eilės einančių imčių aritmetinis vidurkis.
Pažiūrėję į slenkančio vidurkio filtro išraišką matome, kad y(n) signalo vertė priklauso tik nuo x(n) verčių ir nepriklauso nuo y(n-N), todėl šio tipo filtrui koeficientai a = 0.
Žemiau pateiktas MATLAB kodas, kuris atlieka sinusinio singalo xn slenkančio vidurkio filtravimą, vidurkinant 5 iš eilės einančias xn vertes:
xn = sn + 0.25*randn(size(n)); % paveiktas triukšmų sin signalas
b1 = ones(1,L1)/L1; % koeficientų b masyvas užpildomas vienetais L = 5
Pakeiskite signalo ir triukšmo santykį, keičiant daugiklį prieš funkciją randn() į 0,1; 0,5 ir 1. Nufiltruokite gautus naujus signalus.
Išvada: Atlikdamas labaratorinį darbą su MATLAB programa mokinausi naudotis jos komandomis Stem, Stem3, Stairs, Linspace. Atvaizdavau žemų dažnių filtrą DACh integruojamose grandinėlėje RC, ištryiau slenkančio vidurkio filtravimą, sužinojau, kad tai yra paprasčiausias skaitmeninis filtras.
- Microsoft Word 429 KB
- 2022 m.
- Lietuvių
- 16 puslapių (1048 žodžiai)
- Kolegija
- Kasparas
-