Skalavimo skysčiai: jų reikšmė apnašo kontrolei



Skalavimo skysčiai. Jų reikšmė apnašo kontrolei. Įvadas Apie skalavimo skystį Kada dažniausiai naudojamas skalavimo skystis. Įvadas. Didžiausias žingsnis į. Tikslas sužinoti daugiau informacijos apie skalavimo skystį bei jo reikšmę apnašo kontrolei. Apie skalavimo skystį. Tai priemonė papildanti mechaninį dantų valymą šepetėliu bei pasta. Kada dažniausiai naudojamas skalavimo skystis? Kaip mechaninės burnos higienos pagalbinė priemonė. Pavieniai aktyvūs ingredientai. Aleksidinas – prevencinė medžiaga nuo apnašų kaupimosi ir dantenų uždegimo. Chlorheksidino 0,1-0,2% tirpalas – daugiausiai ištirtas iš visų paminėtų. Fluoro junginiai – jie sumažina ėduonies išsivystymo riziką. Eteriniai aliejai –taip pat pasižymi antimikrobiniu poveikiu. Skalavimo skysčių reikšmė apnašo kontrolei. Dantų apnašos – organizuotas biofilmo matriksas. Tarp naudojamų antimikrobinių skalavimo skysčių efektyviausi yra preparatai. Išvados. Skalavimo skystis - tai priemonė papildanti mechaninį dantų valymą šepetėliu bei pasta. Naudota literatūra.
Įvadas Apie skalavimo skystį Kada dažniausiai naudojamas skalavimo skystis? Pavieniai aktyvūs ingredientai Skalavimo skysčių reikšmė apnašo kontrolei Išvados Naudota literatūra.
Tikslas: sužinoti daugiau informacijos apie skalavimo skystį bei jo reikšmę apnašo kontrolei. Uždaviniai: 1. Kas yra skalavimo skystis? 2. Kada dažniausiai naudojamas skalavimo skystis? 3. Kokie yra naudojami pavieniai ingredientai? 4. Kokia yra skalavimo skysčio reikšmė apnašo kontrolei?
Aleksidinas – prevencinė medžiaga nuo apnašų kaupimosi ir dantenų uždegimo. Cetilpiridinio chloridas – tai antiseptikas, naikinantis bakterijas ir kitus mikroorganizmus. Delmopinolis – naudojamas kaip burnos skalavimo skystis apnašoms sumažinti ir gingivitui palengvinti. Jis turi paviršinio veikimo savybes ir sukuria aplinką, kuri neleidžia laikytis apnašoms ir bakterijoms. Hexetidinas – tai plataus spektro antiseptikas, turi baktericidinių ir priešgrybelinių savybių. Deguonies medžiagos (vandenilio peroksidas) – daro antimikrobinį poveikį per deguonies išsiskyrimą, mažina dantenų paraudimą, trumpalaikiam naudojimui, kaip dezinfekavimo priemonė. Triklozanas – turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. [7].
Skalavimo skystis - Jį dažniausiai naudojame kaip pagalbinę priemonę, po chirurgijos procedūrų, dėl padidintos apnašų retencijos, po odontologinių procedūrų, dėl padidėjusios ėduonies rizikos. Pagrindiniai pavieniai aktyvūs ingredientai yra aleksidinas, cetilpiridinio chloridas, delmopinolis, hexetidinas, deguoninės medžiagos, triklozanas, chlorheksidinas, fluoro junginiai, eteriniai aliejai, natūralios žolelės.