Burnos skalavimo skysčiai



Įvadas. Skalavimo skysčiai naudojami kaip pagalbinė burnos ertmės higienos priemonė. Tikslas sužinoti, kodėl yra svarbu naudoti burnos skalavimo skysčius. Dvi skalavimo skysčių grupės yra. Kosmetiniai skalavimo skysčiai Gydomieji – profilaktiniai skalavimo skysčiai. Kosmetiniai skalavimo skysčiai. Kosmetiniai skalavimo skysčiai padeda išskalauti maisto likučius. Gydomieji – profilaktiniai skalavimo skysčiai savo sudėtyje turi veikliųjų medžiagų. Pagrindinės medžiagos iš kurių gaminami burnos skalavimo skysčiai. Sutraukiamosios cinko chloridas. Gerinančios skonį mentolis, eukaliptolis. Labiausiai ištirtas chlorheksidino. Dažnai vartojami fluoro junginių turintys burnos skalavimo skysčiai. Kaip alternatyva cheminėms aktyviosioms medžiagoms. Išvados. Sužinojome, kad skalavimo skysčiai yra kosmetiniai ir gydomieji-profilaktiniai. Literatūra.
Skalavimo skysčiai naudojami kaip pagalbinė burnos ertmės higienos priemonė. Tačiau kartais jie tampa vienintele burnos ertmės higienos priemonė – pvz., po chirurginių procedūrų, periodontologinių operacijų, žandikaulių lūžių, neįgaliems pacientams. Burnos skalavimo skysčiai yra skirti dantenų, burnos ertmės ligų profilaktikai ir gydymui. Taip pat yra skalavimo skysčių, skirtų profilaktikai – savo sudėtyje jie turi fluoro junginių.
Tikslas: sužinoti, kodėl yra svarbu naudoti burnos skalavimo skysčius. Uždaviniai: Sužinoti, į kokias dvi grupes yra skirstomi burnos skalavimo skysčiai. Susipažinti, kuom šios dvi grupės viena nuo kitos skiriasi. Sužinoti, kuom burnos skalavimo skysčiai yra naudingi.
Kosmetiniai skalavimo skysčiai Gydomieji – profilaktiniai skalavimo skysčiai.
Kosmetiniai skalavimo skysčiai padeda išskalauti maisto likučius, skalaujant prieš dantų valymą lengviau nuvalomos apnašos, panaikinamas nemalonus burnos ertmės kvapas. Netinka mažiems vaikams, nes juose yra alkoholio.
Gydomieji – profilaktiniai skalavimo skysčiai savo sudėtyje turi veikliųjų medžiagų, užtikrinančių geresnę burnos ertmės būklę prieš ir po chirurginių intervencijų, sergant gingivitu, periodonto ligomis, pacientams, kuriems yra sunkiau išvalyti dantis dėl padidėjusios apnašų retencijos, įtvarų, protezų, implantų, tvarsčių, ortodontinių įtvarų vietose. Taip pat tai pirmo pasirinkimo priemonė burnos ertmės gydomajam ir profilaktiniam poveikiui užtikrinti sergant stomatitu, opiniu-nekroziniu gingivitu, kai dantų valymas sukelia skausmą. Skalavimo skysčius rekomenduojama naudoti prieš ir po odontologinių procedūrų, siekiant sumažinti aerozolinį aplinkos užterštumą mikroorganizmais.