Skysčių mechanika ir termodinamika namų darbas 2


Sprendimas. Užduotis. Pradinių duomenų radimas. Skaičiuojamoji schema. Nuostolių skaičiavimas. Bernulio lygtis. Pirmoji iteracija. Tada antroji iteracija. Tėkmės nustatymas. Patikrinimas 10 d/∆e

Vietinių nuostolių koeficientų suma storasienių vamzdžių ruože, vietinių nuostolių koeficientų suma plonasienių vamzdžių ruože. Detalizuojame ir :

Atlieku iteracinius skaičiavimus debitui rasti. Darau prielaidą, kad tekėjimas vyksta kvadratinio pasipriešinimo zonoje, todėl hidraulinės trinties koeficientai nepriklauso nuo Reinoldso skaičiaus ir yra lygūs:

Kadangi sąlyga netenkinama, viską skaičiuoju antrą kartą, naudojant kitą λ formulę, Kadangi abiejuose vamzdžiuose gavau, jog 10 d/∆e

Kadangi abiejuose vamzdžiuose gavau, jog 10 d/∆e

Kadangi gauta paklaida yra mažesnė už 1%, todėl galime daryti išvadas, kad skaičiavimai yra atlikti teisingai

Skaičiuoju Bernulio lygties narių reikšmes, hidraulinius nuostolius ir pildau 1. lentelę. Pirmasis pjūvis yra rezervuare, todėl jo nuostoliai lygūs nuliui. Antrame pjūvyje įvertinu padėties aukštį, slėgio aukštį.

Skaičiuojant hidraulinius nuostolius kiekviename pjūvyje, pradedant nuo pirmojo ir baigiant dešimtu, reikia pridėti prieš tai jau buvusius nuostolius.

Hidrauliniai nuostoliai 1 pjūvyje lygus nuliui, nes pjūvis yra rezervuare:

Hidrauliniai nuostoliai 4 pjūvyje lygus vietiniams nuostoliams skysčiui tekant per vamzdžio alkūnę. Kadangi pjūvis yra pirmajame vamzdyje, tai greitis bus v1 :

Hidrauliniai nuostoliai 6 pjūvyje lygus vietiniams nuostoliams skysčiui tekant per vamzdžio susiaurėjimą. Kadangi pjūvis yra antrajame vamzdyje, tai greitis bus v2 :

Hidrauliniai nuostoliai 8 pjūvyje lygus vietiniams nuostoliams skysčiui tekant per sklendę. Kadangi pjūvis yra antrajame vamzdyje, tai greitis bus v2 :

Hidrauliniai nuostoliai 9 pjūvyje lygus kelio nuostoliams skysčiui iki kito pjūvio ir prieš tai buvusiems nuostoliams. Kadangi pjūvis yra antrajame vamzdyje, tai greitis bus v2, vamzdžio ilgis nuo sklendės iki kito rezervuaro 0,3 , vamzdžio skersmuo , hidraulinės trinties koeficientas :

Hidrauliniai nuostoliai 10 pjūvyje lygus vietiniams nuostoliams skysčiui įtekant iš vamzdžio į rezervuarą. Kadangi pjūvis yra antrajame vamzdyje, tai greitis bus v2 :

  • Fizika Namų darbas
  • Microsoft Word 5238 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (809 žodžiai)
  • Universitetas
  • Knoksvau
  • Skysčių mechanika ir termodinamika namų darbas 2
    10 - 4 balsai (-ų)
Skysčių mechanika ir termodinamika namų darbas 2. (2015 m. Rugpjūčio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/skysciu-mechanika-ir-termodinamika-namu-darbas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:04
×