Skysčių paviršiaus įtempimo tyrimas


Etanolio paviršiaus įtempimo koeficientas. Pavirsiaus itempimo koeficientas. Pavirsiaus itempimas. Etanolio paviršiaus įtempimo koeficientas. Vandens itempimo koeficientas. Itempimo koeficientas. Skysciu pavirsiaus itempimas. Pavirsiaus itempimo koeficientas etanolis. Skysčio paviršiaus įtempimo koeficientas. Vandens pavirsiaus itempimas.

Užduotys. Išmatuoti vandens ir etanolio paviršiaus įtempimo koeficientus. Palyginti vandens ir etanolio paviršiaus įtempimo koeficientus su pateiktais literatūroje. Eksperimento teorinis pagrindimas. Paviršiaus įtempimas. Molekulę, esančią skysčio viduje, aplinkinės molekulės traukia į visas puses vienodai. Visai kitokioje padėtyje yra molekulės, esančios skysčio paviršiuje. Apatinėje dalyje esančios vandens molekulės jas traukia, o iš išorės šios traukos nėra kam atsverti, nes ten yra vandens garai ir oras. Taigi, vandens molekulės traukia paviršiaus molekules į vidų, o viduje nėra vietos, todėl jos judėti negali ir pasilieka savo vietoje, sudarydamos molekulinį slėgį tarsi plėvelę. Įtempimo koeficientas. Darbo eiga. Matavimų rezultatai. Kontroliniai klausimai. Išvados.

Molekulę, esančią skysčio viduje, aplinkinės molekulės traukia į visas puses vienodai. Taigi, vandens molekulės traukia paviršiaus molekules į vidų, o viduje nėra vietos, todėl jos judėti negali ir pasilieka savo vietoje, sudarydamos molekulinorint išplėsti paviršių reikalinga energija. Energijos pokytis de esant pastoviapaviršiaus įtempimas gali būti matuojamas specialaus metalinio žiedo pagalba, kuris yra panardinamas į skystį. Jei žiedas lėtai išimamas iš skysčio, plonas. Nuleiskite laikiklį su kabliu, kad panardintumėte žiedą. Atsargiai nuleidinėkite platformą stebėdami įtempimo jėgą dinamometre. Kai tik metalinio žiedo kraštas išnyra iš vandens, skysčio sluoksnis yra suformuotas ir įtempimo jėga daugiau nedidėja, užsirašykite įtempimo jėgos vertę f prieš skysčio sluoksniui atsiskiriant. Kad matavimai būtų tikslesni kartokite bandymą kartus ir apskaičjėgos f, kuria skysčio paviršius veikia kontūrą, santykis su to kontūro ilgiu, vadinamas paviršiaus įtempimo koeficientu. Jis priklauso nuo temperatūros, skysčio prigimties, priatlikus bandymą paaiškėjo, kad paviršiaus įtempimas priklauso nuo temperatūros, skysčio prigimties,ištirpusių medžiagų skystyje. Kuo stipriau molekulės veikia viena kitą skystyje, tuo paviršiaus įtempimo koeficientas yra didesnis.

  • Microsoft Word 124 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (510 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zivilees
  • Skysčių paviršiaus įtempimo tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skysčių paviršiaus įtempimo tyrimas. (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/skysciu-pavirsiaus-itempimo-tyrimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:40
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo