Sofoklis - Antigonė (knygos aprašymas)


Antigones santrauka. Antigone aprasymas. Antigone recenzija. Sofklis antigone aprasymas.

Sofoklis – Antigonė Kūrinio pradžia. Kūrinio pagrindinė mintis. Kūrinio tema. Kūrinio problema. Kurį brolį Antigonė palaidojo ir kodėl , ir kurio nepalaidojo ir kodėl. Antigonės paveikslas. Veikėjai , ką jie kūrinyje daro. Apibendrinimas Kūrinio žanras , kuo remtasi rašant ir kt.

Kūrinio pabaigaAntigonė vis dėl to palaidoja savo brolį Polineiką užberdama žemių ir padėdama gėlę. Kreontas įsako užmuryti Antigonę oloje. Haimonas bando išgelbėti ją, bet nespėja ir nusižudo. Euridikė pamačiusi savo sūnaus mirtį, taip pat nusižudo. Po jos mirties Kreontas supranta savo klaidą. Jis lieka gyvas, bet kenčia dėl savo puikybės.

Kūrinio pagrindinė mintisKad jeigu kažko labai nori ir trokšti, privalai to tikslo siekti.

Kūrinio temaApie tai, kaip Antigonė nori garbingai palaidoti savo brolį.

Kūrinio problemaAr verta Antigonei buvo tiek vargti ir ginti brolį?

Kurį brolį Antigonė palaidojo ir kodėl, ir kurio nepalaidojo ir kodėl?Antigonė palaidojo Polineiką savo ryžtu, nes juk jis buvo jos brolis, ir kaip Antigonė tikėjo, kad palaidoti būtina, nes taip reikalauja papročiai. Kreonas nelaidojo Polineiko, nes jis manė, kad jis išdavė savo šalį. O Antigonė nepalaidojo Ereoklio, nes jį palaidojo Kreontas, gražiai kaip pridera.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (318 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mindaugas
  • Sofoklis - Antigonė (knygos aprašymas)
    9 - 1 balsai (-ų)
Sofoklis - Antigonė (knygos aprašymas). (2015 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/sofoklis-antigone-knygos-aprasymas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 16:24
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo