Spektaklio recenzija „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“



Koks dramaturgas , kada parašė pjesę , pagal kurią sukurtas spektaklis? Apibūdinkite dramą siužetas , konfliktas , stilius. Koks spektaklio režisūrinis sumanymas. Kaip buvo interpretuotas dramos tekstas spektaklyje? Palyginti kuo skiriasi autoriaus tekstas nuo teksto , kuris buvo sakomas spektaklyje. Kokie charakteriai buvo sukurti spektaklyje? Pristatykite kelių pagrindinių ir svarbesnių nepagrindinių aktorių vaidybą. Kuo spektaklio scenografija papildė režisūrinį spektaklio režisūrinio sumanymo įgyvendinimą. Kaip spektaklio muzika papildė spektaklio režisūrinio sumanymo įgyvendinimą. Kuo ir kaip spektaklio plastinis judesio sprendimas papildė režisūrinio sumanymo įgyvendinimą. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.
Oskaro Koršunovo spektaklį „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ pasirinkau, nes mane sudomino klasikinio kūrinio – Viljamo Šekspyro tragedijos „Romeo ir Džuljeta“ – interpretacija šiuolaikinio teatro kontekste. Šį spektaklį stebėjau namuose, interneto pagalba, tačiau net ir per ekraną jaučiau klasikinės meilės istorijos jausmingumą, kuris palietė mane.
Recenzijos tikslas – analizuoti spektaklio režisūrinius sprndimus, pastatymo istoriją, atsižvelgti į orginalaus kūrinio bei spektaklio panašumus ir skirtumus.
Rašydama recenziją, rėmiausi Viljamo Šekspyro tragedija „Romeo ir Džuljeta“, analizavau straipsnius apie Oskaro Koršunovo kūrybą, taip pat skaičiau kritikų ir teatro analitikų įžvalgas bei rėmiausi asmeninėmis spektaklio įžvalgomis.
Oskaras Koršunovas siekė perteikti klasikinę Šekspyro tragediją šiuolaikiniam žiūrovui artima forma, pabrėždamas jaunatvišką maištą, laisvės troškimą bei visuomenės suvaržymus. Spektaklyje režisierius tarpusavyje kariaujančias Montekių ir Kapulečių šeimas paverčia konkuruojančiomis kepyklomis. Pasitelkęs šiuolaikinę musiką, minimalistinę scenografiją, dinamišką aktorių vaidybą, režisierius pabrėžia veikėjų emocionalumą ir tragišką jų lemtį. Pastatymas yra sudarytas iš dviejų siurrealių virtuvės blokų. Peiliai, padėklai ir šaukštai veikėjų rankose netikėtai virsta tiek ginklais, tiek laidotuvių puokštėmis. Romeo ir Džuljetos meilė rutuliojasi per greitai, kad jie lauktų dviejų šeimų susitaikymo. Vaikų nekantrumas tik pagreitina katastrofą, kurią užprogramavo neapykanta. Ir miršta jie ne vieni abu klanai miršta su jais.
4.Kaip buvo interpretuotas dramos tekstas spektaklyje? (palyginti kuo skiriasi autoriaus tekstas nuo teksto, kuris buvo sakomas spektaklyje)
Oskaras Koršunovas Šekspyro tekstą traktuoja ne kaip šventą tekstą, kurio negalima keisti, o kaip gyvą medžiagą, pritaikomą teatro meninėms priemonėms ir šiandieniniam žiūrovui. Daugumoje scenų aktoriai tekstą deklamuoja atsisukę ne vienas į kitą, o tiesiai į žiūrovus, dėl to susidaro tam tikras dirbtinumo įspūdis, kuris dar labiau sustiprinamas parodijinio pobūdžio elementais – ypač gašliomis, ironizuotomis scenomis. Antroje spektaklio dalyje nešvankių detalių gerokai sumažėja ir taip sustiprėja emocinė ir estetinė spektaklio raiška. Nors esminės frazės ir motyvai išlieka, jų pateikimo būdas keičiasi – tekstas trumpinamas, modernizuojamas, papildomas improvizacijomis, dažnai tekstą keičia judesys, vaizdas ir emocijaPavyzdžiui Džuljetos monologe prieš tariamą savižudybę tekstas (IV veiksmas, III scena): „Ką, jei šis mišinys neveiks Ką, jei tai nuodai, kuriais manęs nori atsikratyt vienuolis?..“ spektaklyje buvo ne sakomas, o išreiškiamas per judesį, garsą aktorė judesiais perteikia vidinį drebėjimą, baimę, ryžtą. Tekstas buvo ne vientisas, kai kurios frazės – tik sušnibždėtos ar išrėktos. Tokiu būdu emocinė būsena perteikta labiau fiziškai nei verbaliai. Tačiau rimčiausiomis ir emocionaliausiomis akimirkomis režisierius vis vien grįždavo prie autentiško, eiliuoto Šekspyro teksto, kuris dažniausiai ir tekdavo pagrindinių veikėjų dialogams. Tai padaro šiuos epizodus išskirtinais ir intencyviais bei ypatingais savo dramaturgine verte.
5.Kokie charakteriai buvo sukurti spektaklyje? (pristatykite kelių pagrindinių ir svarbesnių nepagrindinių aktorių vaidybą)
- Microsoft Word 99 KB
- 2025 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (1664 žodžiai)
- Universitetas
- Rusnė
-