Sportas ir kultūra tarpukario Lietuvoje


Sportas ir kultūra tarpukario Lietuvoje. Kultūra tarpukario Lietuvoje Sportas tarpukario Lietuvoje Vilkaviškis tarpukariu Šaltiniai. Tarpukariu kaip. Taip pat suklestėjo. Tarpukario Lietuvoje didelis dėmesys buvo skiriamas ir sportui. Sportas tarpukario Lietuvoje. Ypač Lietuvoje išpopuliarėjo ir smarkiai pakilo lygis krepšinio. Vilkaviškio rajone gyveno daug tarpukariu gana žymių asmenybių Draugelis Simanas Jonas (gimė Bartininkų k. Vilkaviškis tarpukariu. Vladas Dubas (gimė.


Kultūra tarpukario Lietuvoje Sportas tarpukario Lietuvoje Vilkaviškis tarpukariu Šaltiniai.

Taip pat suklestėjo lietuvių teatras, opera, architektūra, dailė. Buvo įkurtas tautos teatras, operos teatras, baleto studija, buvo rengiamos pirmosios dailės parodos, piešimo kursai, vyko dainų šventės. Įsteigė M.K. Čiurlionio muziejų, Vytauto Didžiojo karo ir kultūros muziejų. Architektūroje vyravo paprastumas, kuklumas, buvo vengiama prabangos. Lietuvoje buvo daug statoma naujų pastatų: bažnyčios, ligoninės, geležinkelio stotys, sanatorijos, mokyklos.

Tarpukario Lietuvoje didelis dėmesys buvo skiriamas ir sportui. Nuo 1921m. imta rengti lengvosios atletikos, dviračių sporto ir kitų šakų pirmenybės. 1924 m. įsteigta Lietuvos sporto lyga, kasmet rengiamos futbolo pirmenybės. Taip pat Lietuvos atstovai pirmą kartą dalyvavo pasaulio olimpinėse žaidynėse. 1938 m. vasarą Kaune vyko pirmoji tautinė olimpiada.

  • MS PowerPoint 1554 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (362 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lukas
  • Sportas ir kultūra tarpukario Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Sportas ir kultūra tarpukario Lietuvoje. (2019 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sportas-ir-kultura-tarpukario-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 16:29
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo