Sportas tarpukario Lietuvoje skaidrės


Sportas tarpukario Lietuvoje. Lietuvoje tarpukariu vyravo šios sporto šakos. Pirmoji futbolo komanda. Žymiausi Lietuvos tarpukario futbolininkai. Dviračių sportas. Lietuvos dviratininkų sąjungos Šiaulių skyriaus narys - Povilas Ignotas. Boksas. Juozas Vinča. Krepšinis. Pirmieji krepšininkai Lietuvoje. Krepšininkų debiutas Europoje. Kauno sporto halė. Išvados. Naudota literatūra.

3-ame dešimtmetyje valstybė sportu praktiškai nesirūpino, tai darė pavienės organizacijos – Lietuvos dviračių sąjunga, Lietuvos sporto lyga, Lietuvos fizinio lavinimo sąjunga ir kitos. Pirmasis valstybės stadionas pastatytas tik 4-ame dešimtmetyje. Taigi, daugiau nei 10 metų nepriklausoma Lietuva neturėjo savo sporto maniežo.

Labai didelę įtaką pačiam sporto propagavimui darė išeiviai iš Lietuvos, kurie grįžę į gimtinę apmokydavo vietinius sportininkus. Sportą jie stengėsi propaguoti bet kokiomis sąlygomis ir minimaliomis pajėgomis.  Vienas iš sporto pradininkų Lietuvoje buvo Steponas Garbačiauskas – sporto žurnalistas, lengvaatletis, futbolininkas, diplomatas.

Beveik visos sporto šakos vadintos kiek kitaip nei mums įprasta šiomis dienomis. Futbolas – kojasvaida. Boksas – kumštynės. Krepšinis - basketbolas, krepšiasvydis.

Į 1924m. Olimpiadą Paryžiuje buvo išsiųsti 2 dviratininkai, bet dėl techninių problemų jie nebaigė 188km trasos. 1928m. Amsterdame vykusioje olimpiadoje dalyvavo jau 4 dviratininkai, bet šiems aukštų rezultatų pasiekti nepavyko.

Lietuvos dviratininkų sąjungos Šiaulių skyriaus narys - Povilas Ignotas.

Pabaltijo bokso čempionas. 1928 m.jis dalyvavo Amsterdamo  olimpiadoje, kur įveikė Prancūzijos čempioną.

  • MS PowerPoint 930 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (520 žodžiai)
  • Zyginta
  • Sportas tarpukario Lietuvoje skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Sportas tarpukario Lietuvoje skaidrės. (2015 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sportas-tarpukario-lietuvoje-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 13:58
×