Statinių architektūra ir konstrukcijos 2 koliokviumo atsakymai


Kokie yra šlaitinio stogo laikantys elementai ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Kas yra stogas ? Kokia jo paskirtis ? Kokie yra pagrindiniai stogų tipai ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Kokie yra bendrieji reikalavimai stogams. Kas yra šlaitinis stogas ? Kaip šlaitiniai stogai klasifikuojami pagal savo konstrukciją ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Kokie yra šlaitinių stogų privalumai ir trūkumai. Kokie yra pagrindiniai sutapdintų stogų elementai ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Kokie yra sutapdintų stogų privalumai ir trūkumai. Kokie galimi vienšlaičių stogų konstrukciniai sprendiniai ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Kokie galimi dvišlaičių stogų konstrukciniai sprendiniai ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais Kokios yra šlaitinių stogų dangos. Kas yra laiptai ? Kaip klasifikuojami laiptai ? Kokie reikalavimai keliami laiptams. Iš kokių elementų susideda gelžbetoniniai laiptai ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Iš kokių elementų susideda mediniai laiptai ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Kas yra grindys ? Kokius poveikius grindys atlaiko ? Kokie pagrindiniai reikalavimai grindims. Kaip klasifikuojamos grindys. Lentų grindų įrengimo ypatumai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Parketlenčių grindų įrengimo ypatumai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Linoleumo grindų įrengimo ypatumai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Laminuotų grindų įrengimo ypatumai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Plytelių grindų įrengimo ypatumai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Šildomų grindų įrengimo ypatumai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais. Kokia yra pakabinamų lubų paskirtis ? Pagrindiniai reikalavimai pakabinamoms luboms. Pakabinamų lubų įrengimo ypatumai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais.


Laikanti šlaitinių stogų sistema – gegninės – strypinės konstrukcijos, sudarytos iš gegnių ir grebėstų bei kitų elementų į kuriuos gegnės remiasi – mūrločių, statramsčių, ilginių, spyrių, stygų ir kt. Gegnės – pagrindinis šlaitinio stogo laikantis elementas. Tai pasvirusi sija, kuri sudaro šlaito laikantį karkasą. Gegnės daromos iš lentų arba tašų. Minimalus gegnių skerspjūvis, jei jos daromos iš lentų – 50x120; 50x150 mm, atstumas tarp gegnių priklauso nuo to, ar stogas šiltinamas ar yra šaltas – atitinkamai 1,20 m ir 0,6 m. Kad, stogo nenuplėštų stiprūs vėjai, kas antra gegnė pririšama 4 mm skersmens sukta viela prie įkaltų į sieną dygliavinių. Apatiniai gegnių galai kartais neišsikiša už mūrločio, todėl grebėstams pritvirtinti karnizinėje stogo dalyje prie gegnių galų prikalamos 1,5 m ilgio ir 4 cm storio lentos, vadinamos priegegnėmis.

Jei gegnės ilgesnės kaip 4-4,5 m, ir priklausomai nuo dangos storio, joms paremti statomi vertikalūs arba pasvirę statramsčiai. Statramsčiai – atraminiai tarpiniai elementai, išlaikantys visa konstrukcijos apkrovą, kuria perduoda aukšto perdangai. Jie yra išdėstomi kas 3-4 m. Minimalus skerspjūvis 100x100 mm. Statramsčiai remiami tik į betonuotą perdangą. Esant mediniai, sudaromi betonuoti elementai, įrengiami ant apačioje esančios sienos.

Kas yra stogas? Kokia jo paskirtis? Kokie yra pagrindiniai stogų tipai? Atsakymą iliustruokite brėžiniais

Didelis gaisrinės saugos dėmesys skiriamas medinėms šlaitinių stogų konstrukcijoms. Šių stogų pagrindiniai elementai:

Kas yra šlaitinis stogas? Kaip šlaitiniai stogai klasifikuojami pagal savo konstrukciją? Atsakymą iliustruokite brėžiniais

Stogai su pastoge (šlaitiniai stogai). Pastogė tai tarp stogo ir perdangos esanti uždara erdvė. Pasvirusios stogo plokštumos vadinamos šlaitais. Pagal šlaitų skaičių stogai būna vienšlaičiai, dvišlaičiai, valminiai, pusvalminiai, daugiašlaičiai, cilindriniai kupoliniai ir kt. Šlaitiniai stogai pagal savo forma gali būti įvairios konstrukcijos.

Viršutinė horizontali briauna vadinama kraigu. Įdubęs šlaitų susikirtimas vadinamas lataku. Trikampis šlaitas vadinamas valma. Apatinė šlaito briauna vadinama nuosvyra. Pastoge vadinama uždara erdvė, esanti tarp stogo ir pastogės perdangos. Pastogės panaudojamos kaip pagalbinės patalpos įvairių daiktų sandėliavimui, skalbinių džiovinimui, išvedžiojami vamzdynai. Tačiau dažniausiai pastogė naudojama gyvenamųjų patalpų įrengimui. Tokios pastogės vadinamos mansardomis. Bet koks stogas turi laikančius elementus ir dangą.

Čerpių danga. Čerpės būna įvairių formų, keraminės ir betoninės. Betoninės čerpės pigesnės už keramines, turi didesnį gaminių asortimentą, gaminamos įvairių spalvų. Bet jos yra sunkesnės, laikui bėgant tokių čerpių danga keičiasi.

Metalinės stogų dangos. Metalinėms stogo dangoms įrengti naudojami lygūs metaliniai lakštai, metalinės čerpės, banguoti ir profiliuoti lakštai. Lygūs lakštai gali būti gaminami iš plieno, cinko, vario, 9 aliuminio, bet dažniausiai naudojami cinkuotieji plieno lakštai. Profiliuotieji lakštai gaminami iš nerūdijančio plieno, cinkuotos arba polimerizuotos skardos.

Skardos lakštai tarpusavyje jungiami užlankais. Jie būna vertikalūs ir horizontalūs, viengubi ir dvigubi. Vertikaliaisiais užlankais jungiami lakštų kraštai, lygiagretūs su vandens tekėjimu, horizontaliaisiais – skersai vandens tekėjimo. Kai stogo nuolydis didesnis kaip 30%, naudojami horizontalieji viengubi užlankai, esant mažesniam nuolydžiui – dvigubi. Lakštai prie grebėstų tvirtinami skardos juostelėmis, įleistomis į užlanką, o kitą galą prikalant prie grebėsto. nuosvyrose skardos lakštai tvirtinami T pavidalo metaliniais laikikliais, prikalamais prie lentų pakloto. Lietvamzdžiai prie sienų tvirtinami kaiščiais ir pavalkais taip, kad tarp sienos ir vamzdžio susidarytų ne mažesnis kaip 120 mm tarpas.

  • Microsoft Word 805 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (4594 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Statinių architektūra ir konstrukcijos 2 koliokviumo atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Statinių architektūra ir konstrukcijos 2 koliokviumo atsakymai. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/statiniu-architektura-ir-konstrukcijos-2-koliokviumo-atsakymai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:17
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo