VGTU Statinių architektūra ir konstrukcijos pirmo koliokviumo konspektas



Pagrindiniai normatyviniai statybos techniniai dokumentai svorio koef. Statinių esminiai reikalavimai svorio koef. Modulinė sistema svorio koef. Kokie yra šiluminės technikos reikalavimai atitvarinėms konstrukcijoms ? svorio koef. Kas vadinama šilumine sluoksnio varža ? svorio koef. Kaip persiduoda į gretimas patalpas oro ir smūgio garsas ? svorio koef. Į gretimas patalpas oro ir smūgio garsas persiduoda. Statinių konstrukcijas veikiančios apkrovos ir ribiniai būviai svorio koef. Pastatų aukštų apibrėžimai svorio koef. Kas yra sieninė konstrukcinė sistema ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais svorio koef. Kas yra tūrinė blokinė konstrukcinė sistema ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais svorio koef. Kas yra stiebinė konstrukcinė sistema ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais svorio koef. Kas yra karkasinė konstrukcinė sistema ? Atsakymą iliustruokite brėžiniais svorio koef. Dirbtinių pagrindų stiprinimo būdai svorio koef. Tankinimas sunkiu plūktuvu. Tankinimas smėliniais poliais. Tankinimas pažeminant gruntinio vandens lygį. Tankinimas elektroosmoso metodu elektrinis drenavimas. Stiprinimas polimerinėmis dervomis. Kokie konstrukciniai elementai sudaro surenkamus juostinius pamatus ? svorio koef. Kaip pamatai apsaugomi nuo grunte esančios drėgmės ? Kokie hidroizoliacijos tipai naudojami pamatams ir rūsio sienoms ? svorio koef. Rūsio sienų apsaugai nuo kapiliarinės drėgmės įrengiama horizontalioji ir vertikalioji hidroizoliacijos. Sąramos. Jų tipai. Atsakymą iliustruokite brėžiniais svorio koef. Pamatų klasifikacija. svorio koef. Kokie yra monolitinių sienų privalumai ir trūkumai ? svorio koef. Sienų paskirtis ir klasifikacija svorio koef.
Statyboje naudojama gana daug standartinių gaminių ir detalių. Šios detalės ir gaminiai – tai techniniu ir ekonominiu požiūriu atrinkti, kokybiškiausi, daugkartiniam naudojimui rekomenduotini pramoniniu būdu gaminami surenkami elementai. Kad jos tiktų bet kuriam projektuojamam pastatui, yra įvesta modulinė sistema. Jos pagrindą sudaro tam tikro dydžio matmens, vadinamo moduliu, kartojimasis. Pagrindinis modulis statyboje yra 100 mm.
Efektyvumui padidinti, be pagrindinio modulio, naudojami sustambinti ir trupmeniniai moduliai:
sustambinti moduliai – 3M, 6M, 12M ir t.t., kurie sudaro atstumus tarp pastato ašių, parodo patalpos ir aukšto aukštį.
trupmeniniai moduliai – 1/2M, 1/5M, 1/10M ir t.t., sudaro statybinių medžiagų parametrus, pvz. laminato, plytelių storis. Naudojant statyboje modulinę sistemą, lengviau projektuojami atskiri pastatų elementų, iš kurių sudaromas pats pastatas. Vienas iš modulio panaudojimo pavyzdžių: mūro plytos aukštis – 88 mm, mūrijimo siūlės storis – 12 mm. Tokiu būdu sudaromas 100 mm modulis, leidžiantis lengviau ir greičiau projektuoti pastato elementus.
Nominaliniai – matmenys tarp pastato ženklinimo ašių ir statybinių konstrukcijų bei detalių sąlyginių kraštų;
Konstrukciniai – matmenys yra elementų ir detalių projektiniai matmenys, kurie nuo nominalinių skiriasi siūlių dydžiu;
Natūriniai – tai faktiniai detalių matmenys, kurie skiriasi nuo projektinių leistinų nukrypimų ribose
Kokie yra šiluminės technikos reikalavimai atitvarinėms konstrukcijoms? (svorio koef. 2,5).
Atitvarinės konstrukcijos turi tenkinti pastato eksploatacijos reikmes. Tam reikia išspręsti daugelį šiluminės technikos klausimų. Jos sprendžiamos projektuojant pastato architektūrinę, konstrukcinę sandarą, jo elementus, įvertinant klimato sąlygas, statybos ekonomiškumą, statybinių medžiagų savybes ir kita.
Atitvarines konstrukcijas labai svarbu nagrinėti šiluminės technikos požiūriu, todėl atitvaros turi būti:
jų vidinio paviršiaus temperatūra turi beveik nesiskirti nuo vidaus patalpos oro temperatūros, kad arti sienos nesijaustų šalčio, o paviršiuje nesidarytų kondensatas;
turi būti pakankamas jų šiluminis pastovumas (šiluminė inercija), kad išorinės ir vidinės temperatūros svyravimai turėtų mažiau įtakos atitvaros vidinio paviršiaus temperatūrai;
turi būti normalus drėgmės režimas, nes sudrėkus sienoms pablogėja jų šiluminės savybės. Šiluminės technikos skaičiavimai atliekami vadovaujantis statybiniais techniniais reglamentais. Šios normos skirtos pastatų ir statinių, kuriuose temperatūra šaltuoju metų laiku palaikoma aukštesnė, negu lauko oro temperatūra, atitvarų šiluminiam techniniam projektavimui.
Normos skirtos naujiems pastatams projektuoti ir esamųjų pastatų rekonstrukcijai. normos netaikomos šaldomųjų patalpų projektavimui. Taikomi tokie statybos techniniai reglamentai:
Atitvara priešinasi šilumos srauto skverbimuisi. Dydis, atvirkščias šilumos perdavimo koeficientui
- Microsoft Word 928 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 27 puslapiai (8182 žodžiai)
- Universitetas
- Greta
-