Stogo parinkimas ir projektavimas


Stogo konstrukcijos gaminamos įvairių medžiagų. Sluoksniai. Izoliacinės plėvelės. Šilumos izoliacija. Įstatymų spragos. Laikančiosios konstrukcijos. Varinis stogas. Betoninės čerpės. Stogo dangų pardavimų rinka. Šiuolaikinės medinės konstrukcijos. Keraminių čerpių stogų istorija ir privalumai. Kaip įrengti paklotą dengiant stogą bituminėmis čerpėmis. Lietuvos stogų rinka. Plokštieji stogai. Metalinės stogo dangos. Stogo šiluminės savybės. Stogų akustinės savybės. Stogo dangos pasirinkimo kriterijai.

Didžiausias stogo priešas - besikaupianti drėgmė. Norint tu svarbu tinkamai įrengti visus sluoksnius, kurie užtikrina ilgaamžę stogo eksploataciją, - pastogei pasakojo žygimantas blaževičius. - šlaitinio stogo sandara panaši į daugiasluoksnį sumuštinį: iš vidaus tvirtinamas apdailos sluoksnis, virš jo - garo izoliacija, dedama šiluminė medžiaga, virš šios tvirtinama vėjo ir vandens izoliacija - difuzinė arba antikondensacinė plėvelė, toliau kalami išilginiai tašai, formuojantys ventiliacinį oro tarpą, grebėstai ir galiausiai viršutinė stogo danga .

Kiekvienas sluoksnis, pasak specialistų, atlikdamas savo funkcija, užtikrina kito sluoksnio efektyvumą. Jei garų izoliacija nepakankamai sulaikys garus, kurie susidaro dėl žmonių veiklos (maisto ruošimo, skalbimo ir pan. ), tai pasiekę šaltesnį paviršių šie garai kondensuosis į vandenį. Vanduo, patekęs į šilumos izoliaciją, mažina šilumą izoliuojančias savybes. svarbu žinoti, - atkreipė dėmesį ž. Blaževičius, - kad medis negali liestis visu paviršiumi prie betoninio, mūrinio ar metalinio pagrindo be papildomų ventiliacinių priemonių. Statant medinę atraminę koloną ant betoninio ar metalinio paviršių, sąlyčio vietose medyje išpjaunamos ventiliacinės ertmės. Jei to nepadarysime, dėl skirtingų medžiagų fizinių savybių gali kauptis drėgmė ir prasidėti medienos irimo procesajei pastogė pašiltinta, pasak ž. Blaževičiaus, būtina įrengti garų izoliaciją. Garų izoliacija visuomet įrengiama virš vidinio šlaitinio stogo apdailos sluoksnio. Ji dedama tam, kad iš vidaus kylantys garai dėl skirtingos dengimo sluoksnių medžiagų temperatūros nesikondensuotų termoizoliaciniame sluoksnyje. Drėgstantis šiluminis sluoksnis praranda savo savybes.

šiuo metu dažniausiai garų izoliacijai naudojama polietileno plėvelė. Virš šilumos izoliacijos klojamos vėjo ir vandens izoliacinės plėvelės. Šios plėvelės skirtos apsaugoti nuo išorės veiksnių - drėgmės ir vėjo. Difuzinė plėvelė ypatinga tuo, kad dėl specialaus audinio iš vidinės pusės ji praleidžia garus, o iš viršaus yra nelaidi drėgmei. Jei šilumos izoliacijoje bus susikaupusių garų, jie pasišalins per šią plėvelę, tačiau drėgmė į vidų nepateks. Tarp difuzinės plėvelės ir stogo viršutinės dangos paliekamas ventiliacinis oro tarpas. Difuzinė plėvelė apsaugo nuo drėgmės, kuri persismelkia pro pagrindinę stogo dangą.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (7628 žodžiai)
  • Kolegija
  • Stogo parinkimas ir projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Stogo parinkimas ir projektavimas. (2011 m. Birželio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/stogo-parinkimas-ir-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:46
×