Utopinės inžinerijos ir dalinės inžinerijos skirtumai, utopinės inžinerijos trūkumai, dalinės inžinerijos pranašumai


Atliko gr. St. Tikrino. Utopinė inžinerija. Utopinės inžinerijos ir dalinės inžinerijos skirtumai , utopinės inžinerijos trūkumai , dalinės inžinerijos pranašumai.


Utopinį požiūrį galima apibūdinti taip: kiekvienas racionalus veiksmas privalo turėti tam tikrą tikslą. Šis veiksmas yra racionalus tiek, kiek tikslo siekiama sąmoningai ir nuosekliai, o priemonės pasirenkamos taip, kad atitiktų šį tikslą. Todėl, jei norime veikti racionaliai, pirmiausia reikia psirinkti tinkamą tisklą, be to, savo tikruosius arba galutinius tikslus turi labai rūpestingai apibrėžti ir atskirti nuo tų tarpinių ar dalinių tikslų, kurie ištikrųjų yra tik priemonės arba žingsniai einat į galutinį tikslą. Jei nepaisysime šios perskyros, neišvengiamai užmiršime klausimą, ar tie daliniai tikslai padeda įgyvendinti galutinį tikslą; dėl šios priežasties mes nesugebėsime veikti racionaliai. Šie principai, taikomi politinės veiklos srityje, reikalauja, kad prieš imdamiesi praktinių veiksmų, apibrėžtume galutinį politinį tikslą, idealią valstybę. Tik kai apibrėžtas – bent apytikriai – šis galutinis tikslas, tik kai jau turime kažką panašaus į siekiamos visuomenės apmatus, galime svarstyti geriausius būdus ir priemones jai pasiekti ir sudaryti praktinių veiksmų planą. Visa tai – kiekvienos praktinės politikos, kurią galima pavadinti racionalia ir ypač socialinės inžinerijos, išankstinės sąlygos.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (771 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgaras
  • Utopinės inžinerijos ir dalinės inžinerijos skirtumai, utopinės inžinerijos trūkumai, dalinės inžinerijos pranašumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Utopinės inžinerijos ir dalinės inžinerijos skirtumai, utopinės inžinerijos trūkumai, dalinės inžinerijos pranašumai. (2018 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/utopines-inzinerijos-ir-dalines-inzinerijos-skirtumai-utopines-inzinerijos-trukumai-dalines-inzinerijos-pranasumai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 01:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo