Vaikų reabilitacija skaidrės



Vaikų reabilitacijos specifika. Kas yra vaikų reabilitacija? Kada vaikams reikalinga reabilitacija? Vaiko bendrosios būklės įvertinimas. Sergančių vaikų reabilitacija ir abilitacija. Reabilitacijos ir abilitacijos principai yra bendri. Vaikų reabilitacijos ypatybės. Kaip vyksta vaikų reabilitacija? Dirbant su vaiku svarbu. Vaikų reabilitacijos problemos . Reabilitacijos centrai Lietuvoje, kuriuose teikiamos valstybės lėšomis kompensuojamos gydymo paslaugos. Informacijos šaltiniai.
Vaikų reabilitacija tai medicininių, pedagoginių, socialinių priemonių ir metodų kompleksas skirtas tam, kad vaikui turinčiam įgimtą ar ankstyvoje vaikystėje įgytą sutrikimą, padėtų maksimaliai prisitaikyti gyventi visuomenėje. Vaikų reabilitacija apima ankstyvą vaikų fizinių ir raidos sutrikimų gydymą (abilitacija) bei reabilitaciją.
Vaiko biopsichosocialines funkcijas gali pažeisti: liga, trauma apsigimimas Kai jos pažeidžiamos ligos ar traumos, tuomet pabrėžiame reabilitacijos svarbą. Tačiau dažniausiai vaiko biopsichosocialines funkcijos pažeidžiamos dėl apsigimimo, įgimtos ligos, kurios sutrikdo normalią vaiko raidą. Tais atvejais pabrėžiama reabilitacijos (ugdymo) svarba.
Stebėdamas vaiką, gydytojas turėtų atkreipti dėmesį į: Prisirišimo prie tėvų laipsnį, gebėjimą atsiskirti nuo tėvų Reakcijas į lietimo, skonio, kvapo, garso ir vaizdo stimulus Vaiko temperamentą (ramus, judrus, hiperaktyvus, besipriešinantis) Vaiko domėjimąsi aplinka, žaislais. Dėmesio koncentraciją, reakciją į išorinius dirgiklius Bendravimo galimybes, kalbos kokybę.
Reabilitacijos ir abilitacijos principai yra bendri:.
Reabilitacijos procesas vyksta dalyvaujant vaikui, šeimai ir specialistams. Svarbus vaidmuo tenka bendravimui su likimo draugais ir šeima. Reabilitacijos komanda moko vaiką ir jo šeimos narius, kaip gyventi su negalia jei neatkuriamos prarastos funkcijos. Reabilitacijos laikotarpiu taip pat būtina užtikrinti vaiko ugdymą ir švietimą. Visos skiriamos reabilitacijos priemonės turėtų kelti vaiko susidomėjimą, skatinti motyvaciją, todėl būtina į jas įtraukti žaidimo elementus. Procedūros turi būti reguliarios, sistemingos, su pertraukomis bei žaidimais.
Nuolat motyvuoti vaiką, jį pagirti Nenuvarginti vaiko Vaikas neturi būti įsitempęs Garsiai kartoti atliekamus judesius Atliekant pratimus įtraukti žaidimus ir taip kurti teigiamas asociacijas Vaikas turi būti gerai pailsėjęs.