Vaisių bei daržovių aprašymas


Darzove apibudinimas. Vaisius apibudinimas. Vaisiu aprasymas.

Išanalizuoti augalų lapų, šaknų, žiedų ir žiedynų, vaisių sandarą ir ją apibūdinti. Vyšnia. Braškė. BULVĖ. Aguona. AVIŽA.

2.Žiedai po 10-20 susitelkę į viršūninius žiedynus. Bulvių žiedas turi penkis taurėlapius, penkis vainiklapius, penkis kuokelius ir piestelę. Skirtingų veislių vainiklapių spalva skiriasi. Būna veislių su baltais, mėlynai violetiniais, raudonai violetiniais, mėlynais žiedais. Žiedynas – kekė, turinti 4–5 žiedus.

3.Uoga stambi, žalia, su daugeliu sėklų kiekviename lizde. Vaisius – dvilizdė uoga, kurioje būna iki 150 labai smulkių sėklų. Bulvių sėklos turi praktinę reikšmę tik selekciniuose darbuose.

4.Auginant bulves iš stiebagumbių formuojasi tik pridėtinės - kuokštinės šaknys daigo pagrinde. Bulvių šaknys pasiekia 60–70 cm gylį ir plinta iki 50 cm į plotį. Tačiau bulvių šaknų sistema, lyginant su kitais augalais, yra silpna – apima 1,4 karto mažesnį dirvožemio tūrį negu miežių ir net 2,2 karto mažesnį negu cukrinių runkelių.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (536 žodžiai)
  • Aqva14
  • Vaisių bei daržovių aprašymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaisių bei daržovių aprašymas. (2014 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaisiu-bei-darzoviu-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:08
×