Valiutos rinkos ir kursai



Tarptautinė prekyba į vidaus prekybą yra panaši daugeliu požiūrių. Visų pirma lyginamuoju pranešimu ir masto ekonomija, nulemiančiais ekonomikos efektyvumo augimą. Tačiau dvi kliūtys tarptautinius sandorius daro nepanašius į vidaus prekybą.:
•tarptautinę prekybą apsunkina kliūtys, kurių nėra prekiaujant tos pačios šalies valstijoms, provincijoms ar miestams. Pvz., vyriausybė riboja prekių įvežimo inporto muitais.
•Vidaus prekyboje naudojama tik viena valiuta. Pavyzdžiui, kai niujorkietis perka Floridoje išaugintus apelsinus, jis moka doleriais, t.y. pinigais, kurių pageidauja pardavėjas. Tarptautinėje prekyboje naudojamos dvi valiutos. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos firma, inportuojanti iš JAV medvilnę. Firma turi svarų, kuriais galėtų užmokėti už medvilnę. Tačiau JAV eksportuotojas nori užmokestį gauti doleriais. Britanijos inportuotojas turės kreiptis į užsienio valiutų rinką, kurioje galės parduoti svarus ir pirkti dolerius, reikalingus sumokėti už medvilnę. Užsienio valiutų rinkos yra įsteigtos pagrindiniuose finansiniuose centruose, tokiuose kaip Londonas ir Niujorkas.