Virusai bakterijos konspektas


Virusai – neląsteliniai organizmai. Gyvybės egzistencijos lygmenys. Biogeniniai elementai. Viruso sandara. Virusai. Bakteriofagai. Viduląsteliniai parazitai. Ląstelė – struktūrinis organizmų vienetas. Ląstelės sandara. Augalinė ląstelė. Gyvūninė ląstelė. Prokariotinės ląstelės sandara. Vienaląsčiai prokariotiniai organizmai. Bakterijos.

Bakterijos – tai organizmai, kurių Žemėje yra gausiausiai. Jie labai paprastos sandaros, vienaląsčiai, dauginasi dalydamiesi pusiau.

Bakterijos ląstelė neturi eukariotinei ląstelei būdingų organoidų, išskyrus mažyčių ribosomų.

Citoplazmoje yra tankesnė sritis – nukleoidas, o joje žiedinė chromosoma.

Bakterijos membraną dengia sienelė, o dažnai ir gleivių sluoksnis.

Pagal mitybos būdą bakterijos skirstomos į autotrofines ir heterotrofines, o šios – į saprotrofus ir parazitines. Pagal deguonies poreikį – į aerobines (reikalingas O2) ir anaerobines (O2 nereikalingas).

Nepalankiomis sąlygomis sudaro sporas.

Bakterijos sukelia ligas, skaido nuokritas, padeda susidaryti dirvožemiui, dalyvauja azoto apytakoje. Bakterijos taip pat yra vieni iš pirmųjų organizmų, įsikuriančių negyvenamose vietose.

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (363 žodžiai)
  • Laura
  • Virusai bakterijos konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Virusai bakterijos konspektas. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/virusai-bakterijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 04:59
×