Žastikaulis ir žastikaulio raumenys


Zastikaulio luzis. Kur yra zastikaulis. Zastikaulio kaklo luzis. Zastikaulio galvutes luzis. Zastikaulio galva. Žastikaulio galvos lužis. Žastikaulio chirurginis kaklas. Luzes zastikaulis. Zmogaus zastikaulis. Žastikaulio lužio gydymas.

Žastikaulis. Žasto raumenys. Trigalvis žasto raumuo. Žasto judesiai, bei juos atliekantys judesiai. Nuotraukos. Tai ilgasis kaulas, kurio kūnas panašus į trisienę prizmę. Artimasis (proksimalinis) galas baigiasi taisyklinga pusrutulio formos žastikaulio galva, caput humeri. Nuo kūno galvą skiria sekli žiedinė vaga – anatominis kaklas, collum anatomicum. Į šoną nuo galvos yra didysis ir mažasis gumburėliai, nuo kurių žemyn tęsiasi bendravardės skiauterės, tarp jų – tarpgumburinė vaga. Žemiau anatominio kaklo yra vieta, per kurią žastikaulis dažniausiai lūžta. Žasto raumenys skirstomi į priekinę ir užpakalinę grupę. Priekinėje grupėje yra dvigalvis žasto, snapinis ir žastinis raumenys. Jie visi yra lenkiamieji. Užpakalinėje grupėje yra trigalvis žasto raumuo. Jis yra tiesiamasis.

Žastikaukis, humerus. Tai yra chirurginis kaklas, collum chirurgicum. Tolimasis (distalinis) galas taip pat sustorėjes. Jį sudaro žastikaulio krumplys, condylus humeri. Vidinė krumplio pusė vadinama skridiniu, trochlea humeri, šoninė – galvute, capitulum humeri. Priekyje, virš skridinio, yra vainikinė duobė, fossa coronoidea, o virš galvutės – stipininė duobė, fossa radialis. Krumplio užpakalyje yra didelė alkūninė duobė, fossa olecrani, šonuose – vidinis ir šoninis ant žasto raumenys skirstomi į priekinę ir užpakalinę grupę. Jie visi yra lenkiamieji. Jis yra tiesiamasis.

  • Microsoft Word 529 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (645 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Žastikaulis ir žastikaulio raumenys
    10 - 2 balsai (-ų)
Žastikaulis ir žastikaulio raumenys. (2010 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/zastikaulis-ir-zastikaulio-raumenys.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 23:36
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo