12 – 13 metų jaunųjų futbolininkų greitumo ir vikrumo fizinių ypatybių lavinimo analizė


Futbolas. Įvadas. Lavinimas. Greitumas ir jo lavinimas. Greitumo, kaip fizinės ypatybės, charakteristika ir jį lemiantys veiksniai. Greitumo lavinimo metodikos ypatumai. Vikrumo lavinimas. Vikrumo samprata ir jį lemiantys veiksniai. Vikrumo lavinimo metodika. Tyrimo organizavimas ir metodika. Tyrimo metodai. Tyrimo organizavimas. Tyrimo rezultatai ir jų aptarimas. Greitumo tyrimo rezultatų analizė atsižvelgiant į žaidėjų pozicijas aikštelėje. Vikrumo tyrimo rezultatų analizė atsižvelgiant į žaidėjų pozicijas aikštelėje. Jaunųjų futbolininkų žinios apie greitumo ir vikrumo fizines ypatybes ir jų lavinimą. Išvados. Santrauka. Summary. Literatūra. Priedai.

Rengiant jaunuosius futbolininkus yra labai svarbu lavinti greitumo ir vikrumo fizines ypatybes, nes įvairūs technikos veiksmai leidžia greičiau atsidengti arba dengti varžovą, tiksliai ir laiku perduoti kamuolį partneriui. Išlavinę šias ypatybes futbolininkai greičiau orientuojasi žaidimo situacijose ir sparčiau priima sprendimus, tiksliai ir racionaliai atlieka veiksmus ir jų derinius (Kazakevičius, Labutis, Statkevičius, 2006).

Siūlomi įvairūs metodai ir priemonės greitumo ir vikrumo fizinėms ypatybėms lavinti, tačiau, daugelio autorių nuomone (Stasiulevičius, 1999; Stonkus ir kt., 2002), mokyklinio amžiaus vaikams šiuo požiūriu labiausiai tinka judrieji ir sportiniai žaidimai.

Tyrimo objektas – 12 – 13 metų futbolininkų greitumo ir vikrumo fizinių ypatybių lavinimas.

Tyrimo tikslas – atskleisti jaunųjų futbolininkų greitumo ir vikrumo fizinių ypatybių lavinimo metodiką.

Tyrimo uždaviniai:

1.Atskleisti jaunųjų futbolininkų greitumo ir vikrumo fizinių ypatybių lavinimo metodikos ypatumus.

2.Ištirti ir palyginti 12 – 13 metų futbolininkų greitumo ir vikrumo ypatybes pagal žaidėjų pozicijas aikštelėje.

3.Išsiaiškinti 12-13 metų futbolininkų žinias apie greitumo ir vikrumo fizines ypatybes ir jų lavinimą.

Tyrimo metodai:

1.Mokslinės literatūros šaltinių analizė.

2.Testavimas.

3.Anketinė apklausa.

4.Matematinė statistika.

  • Kūno kultūra Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 125 KB
  • 2014 m.
  • 43 puslapiai (8631 žodžiai)
  • Mindaugas
  • 12 – 13 metų jaunųjų futbolininkų greitumo ir vikrumo fizinių ypatybių lavinimo analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
12 – 13 metų jaunųjų futbolininkų greitumo ir vikrumo fizinių ypatybių lavinimo analizė. (2014 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/12--13-metu-jaunuju-futbolininku-greitumo-ir-vikrumo-fiziniu-ypatybiu-lavinimo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:38
×