Jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų lyginamoji analizė


Koordinaciniai zaidimai. Futbolo pratimai kaip priemonė koordinaciniams gebėjimams lavinti. Futbolo akademijos analize. Futbolo pratimai koordinacijai. Jaunu futbolistu koordinaciniai pratimai. Koordinacija futbole. Metinis futbolo pasiruosimo planas. Futbolininkų fizinių ypatybių testavimai. Koordinaciniai pratimai vaikams.

Santrauka. Summary. Įvadas. Literatūros apžvalga ir analizė. Psichofiziologiniai organizmo vystymosi ypatumai. Jaunųjų futbolininkų fizinio rengimo ypatybės.Koordinacinių gebėjimų teorinė samprata ir jų charakteristika.Koordinacinių gebėjimų lavinimo priemonės ir metodai.Vikrumas – pagrindinė judesių koordinacijos savybė. Tyrimo organizavimas ir metodika. Tyrimo metodai. Tyrimo organizavimas. Tiriamieji. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Šiaulių ir panevėžio futbolo akademijų, auklėtinių fizinio išsivystimo rodikliai. Jaunųjų futbolininkų rengimo metinio plano lyginamoji analizė. Atliktų testavimų rezultatai, jų apibendrinimas bei analizė. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra. Priedai.

Bendruosius jaunųjų sportininkų koordinacinius gebėjimus galima tirti gana plačiai ir įvairiai, tačiau jaunųjų futbolininkų gebėjimų lavinimo ypatumai yra sudėtingi, nes tai priklauso nuo įvairiausių veiksnių, tačiau vienas iš svarbiausių, įtakojančių koordinaciją yra vikrumas. Taip pat pratybų metu pastebima, kad vaikų atliekamų judesių kokybė skiriasi, vieniems parodytą pratimą atlikti lengva, o kitiems gerokai sunkiau. Todėl, pradinio rengimo grupėse vaikai turintys geresnius koordinacinius gebėjimus turi pranašumą prieš savo bendraamžius.

Tyrimo objektas: Šiaulių futbolo akademijos ir Panevežio futbolo akademijos 10-11 metų jaunųjų futbolininkų koordinaciniai gebėjimai.

Tyrimo tikslas: ištirti 10 – 11 metų jaunųjų futbolininkų vikrumo įtaką koordinaciniams gebėjimams.

Tyrimo metodai: Literatūros šaltinių analizė ir apibendrinimas; Testavimas; Matematinė statistika; Lyginamoji analizė.

Tiriamąją imtį sudarė 20 Šiaulių futbolo akademijos ir 20 Panevežio futbolo akademijos 10 – 11 metų jaunieji futbolininkai, dalyvaujantys tarptautiniuose turnyruose, bei Lietuvos čempionatuose.

Tyrimo rezultatai parodė, jog vikrumas yra neatsiejamas nuo koordinacinių gebėjimų, kadangi abu įtakoja vienas kitą. Vikrumas ir koordinacija reikalauja atlikti judesius kintamose sąlygose greitai ir tiksliai. Ugdant vikrumą labai svarbu sportininko judesių koordinacija, nes tai gebėjimas derinti įvairių kūno dalių judesius, atliekant technikos elementus, veiksmus, jų derinius arba perdirbti išmokstas judesių formas ir pereiti iš vienos veiklos į kitą priklausomai nuo išorinių sąlygų.

Tyrime buvo panaudoti trys testavimai, kurių metu paaiškėjo, kad nedideliu skirtumu, tačiau visuose trejuose testavimuose ŠFA rezultatai buvo geresni už PFA.

Pagrindinė priežastis kodėl ŠFA parodė geresnius testavimo rezultatus yra ta, jog skiria didesnį dėmesį koordinacijos lavinimui metiniame planavime. Žinoma rezultatus gali įvairiai paveigti išorinis poveikis, emocinė būsena, fizinis pasiruošimas ir pan.

  • Microsoft Word 101 KB
  • 2013 m.
  • 42 puslapiai (8952 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų lyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Jaunųjų futbolininkų koordinacinių gebėjimų lyginamoji analizė. (2013 m.). https://www.mokslobaze.lt/jaunuju-futbolininku-koordinaciniu-gebejimu-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 12:02
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo