Ab “Lietuvos draudimas” rizikos nustatymas ir įvertinimas


Įvadas. Įmonės veiklos trumpas pristatymas. AB „Lietuvos draudimas“. Produktų ir paslaugų pobūdis. Konkurencinė aplinka. Įmonės aplinkos analizė. Ssgg analizė. 2. Makro aplinkos analizė (PEST). Potencialių rizikų įmonės veikloje identifikavimas. Rizikų žemėlapis. Įmonės rizikos valdymo brandos lygio įvertinimas. Rizikos valdymas AB „Lietuvos draudimas“. Poveikio priemonių rizikai pasiūlymas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Saugumo jausmas yra vienas iš pagrindinių žmonijos gerovės elementų. Saugumo jausmui užtikrinti reikalingos draudimo įmonės bei draudimo tarpininkai. Plėtojantis rinkos santykiams draudimas be draudiminės paskirties – užtikrinti apsaugą nuo stichinių ir kitų nelaimių – tapo ir komercine pelno siekiančia veikla, o draudimo įmonės – svarbiomis finansinėmis institucijomis.

Draudimo verslas rinkos ekonomikoje yra svarbus ūkinio aktyvumo stimuliavimo veiksnys, sudarantis visiems rinkos dalyviams vienodas teises, suteikiantis psichologinę motyvaciją užsiimti verslu, gauti pelną ir norą rizikuoti (Ефимов, 1996).

Ekonominiu požiūriu, draudimas atlieka turto, pajamų ir kredito išsaugojimo funkcijas, apsaugo nuo nuostolių arba juos sumažina, taip pat yra svarbus kapitalo rinkos investuotojas, moka mokesčius biudžetui. Socialiniu požiūriu, draudimas vertinamas kaip žmonių gerovės palaikymo ir turtinių skirtumų mažinimo priemonė. Dėl draudimo išskirtinio vaidmens šalies ekonomikoje svarbu užtikrinti draudimo veikla užsiimančių įmonių stabilumą. Rizikos valdymas, esant netikrumui dėl ateities, rinkos sąlygų kaitai, konkurencijos intensyvėjimui, tampa neišvengiamu kasdienybės elementu, kad būtų sėkmingai vykdoma draudimo veikla.

Temos aktualumas. Dėl draudimo išskirtinio vaidmens šalies ekonomikoje svarbu užtikrinti draudimo veikla užsiimančių įmonių stabilumą. Rizikos valdymas, esant netikrumui dėl ateities, rinkos sąlygų kaitai, konkurencijos intensyvėjimui, tampa neišvengiamu kasdienybės elementu, kad būtų sėkmingai vykdoma draudimo veikla.

Apibūdinti įmonę ir apibrėžti pagrindinius tikslus;

Tyrimo objektas – AB „Lietuvos draudimas“ draudimo verslo rizika.

AB ,,Lietuvos Draudimas” yra viena didžiausių draudimo bendrovių ne tik Lietuvoje, kur ji laikoma lydere ne gyvybės draudimo rinkoje ( užima 32 % rinkos), tačiau taip pat užima lyderio pozicijas ir Baltijos šalių rinkoje. Įmonė priklauso milžiniškai tarptautinei draudimo grupei RSA, kuri teikia draudimo paslaugas 130 pasaulio šalių ir aptarnauja jose daugiau nei 20 milijonų klientų. Įmonėje šiuo metu dirba 1247 darbuotojai, organizacinę struktūrą sudaro 89 skyriai ir padaliniai.

geriausiais, reikia suspėti paskui kintančią rinką, nebijoti atsinaujinti, tobulėti, modernėti. Norėdami

Draudimo rinkoje „Lietuvos draudimui“ buvo suteiktas vienos iš dešimties novatoriškiausių

Bendrovė ir jos dukterinės įmonės teikia įvairias gyvybės ir ne gyvybės draudimo paslaugas. Didžiausią pardavimų tinklą turinti draudimo bendrovė šalyje, siūlanti gyventojams plačiausią draudimosi formų pasirinkimą. Tikslas- suteikti klientams galimybę apsidrausti pačiu patogiausiu būdu.

Šios šakos įėjimo į rinką barjerai yra labai aukšti, o pasiskirstymo sistema labai sudėtinga. Čia reikalingas didelis kapitalo kiekis. Ši paslauga gyvavimo cikle yra tarp augimo ir brandos fazės, nes jai yra būdingas: klientų gausinimas, kokybės ir patikimumo gerinimo priemonės, inovacijų plėtojimas, klientų įtvirtinimas, paslaugų diferenciacija, rinkodaros plėtimas.

Šakoje taikomos naujausios technologijos, todėl ir naujos paslaugos įvedimas nebūtų labai sunkus, tuo pačiu tai būtų konkurencinis pranašumas.

Bendrovės tiekėjai: Omnitel, pašto paslaugos, Lietuvos energija ir kitos įmonės. Alternatyvių tiekėjų yra pakankamai daug. Tačiau tiekėjo kainos nesudaro didelės bendrųjų sąnaudų dalies.

ƒ Su sukauptais finansiniais bei informaciniais ištekliais galimybė vykdyti didelio masto naujus projektus, kurti naujas paslaugas, taip išsiskiriant iš rinkoje esančių konkurentų.

ƒ Nuolat atsirandančios naujos technologijos atveria naujas paskirstymo kanalų galimybes, palengvinant ir pagreitinant paslaugos įsigijimo būdus.

  • Microsoft Word 708 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3065 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Ab “Lietuvos draudimas” rizikos nustatymas ir įvertinimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Ab “Lietuvos draudimas” rizikos nustatymas ir įvertinimas. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/ab-lietuvos-draudimas-rizikos-nustatymas-ir-ivertinimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 04:06
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!