Alternatyvios medicinos ir religingumo santykis visuomenėje



Alternatyvios medicinos ir relgingumo santykis visuomenėje. Filosofiniu, antropologiniu ir sociologiniu požiūriu. Pranešimo tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Teorinė dalis. Filosofiniu požiūriu. Teigiama religijos įtaka sveikatai. Neigiama religijos įtaka. Antropologiniu požiūriu. Akupunktūra. Refleksoterapija. Aromaterapija. Joga. Šamanizmas. Fenomenas religijoje ir medicinoje. Ar šamanizmas - savita religija? Sociologiniu požiūriu. Tyrimų apžvalga. Išvados. Literatūra.
Alternatyvios medicinos ir relgingumo santykis visuomenėjefilosofiniu, antropologiniu ir sociologiniu požiūriu.
Pranešimo tikslas ir uždaviniai įvadas teorinė dalis (temos analizė filosofiniu, antropologiniu ir sociologiniu požiūriu) tyrimų apžvalga išvados literatūra.
TIKSLAS: Išsiaiškinti, ar religingumas ir religiniai ritualai gali būti traktuojami kaip gydymo būdas ir priskiriami alternatyviajai medicinai. UŽDAVINIAI: Išanalizuoti skirtigas religijas/religinius ritualus ir atrasti sąsajų su alternatyvia medicina; Atsakyti į klausimą, ar tikėjimas turi įtakos žmogaus sveikatai? Išsiaiškinti, kokia yra lyčių hierarchija alternatyvioje meidicinoje ir religingume.
Alternatyvioji, papildomoji arba, kitaip tariant, netradicinė medicina yra visi medicinos mokslo nepripažinti sveikatinimo metodai, kurių ištakos glūdi įvairių šalių religijose, kultūrose ir įvairiose filosofijos kryptyse.
Religingumas ir medicina užima itin svarbią vietą visuomenėje. Religijos klausimas visais laikais buvo opus, taip pat šiandien vis daugiau žmonių nebesiremia vien į tradicinę mediciną ir ieško alternatyvių būdų gydyti įvairias ligas bei patologijas, ar tiesiog gerinti savo sveikatos būklę. Pasirinkome šią temą, nes įžvelgėme daug sąsajų tarp relgijos ir alternatyvios medicinos ir manome, kad ši tema yra aktuali.
Šiais laikais skirtingai ir individualiai suvokiamas Dievo egzistavimas, tačiau dažniausiai jis suvokiamas panteistine filosofija: kaip gamtos, visatos dėsnis, visaapimanti esybė, energija. Neretai pozityvusis mąstymas, intuicija, dvasingumas iškeliamas aukščiau mokslinio skepticizmo, racionalizmo ir manoma, kad tikėjimas gali padaryti didelę įtaką žmogaus sveikatai.
- MS PowerPoint 409 KB
- 2020 m.
- Lietuvių
- 22 puslapiai (807 žodžiai)
- Universitetas
- Gabrielė
-