Medicinos tikslai ir vertybės


Medicinos vertybes. Sveikata vertybe rasinys. Medicina rasinys. Medicinos tikslai. Naujausi medicinos išradimai 21a. Medicinos ir sveikatos priežiūros tikslai ir vertybės..

Filosofijos rašinys. 21a. medicinos tikslai ir vertybės. Įvadas. Technologijų atsiradimo įtaka. Medicinos tikslai ir vertybės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Medicina virsta verslo rūšimi, įprastomis tampa sąvokos „sveikatos gamintojai“ ir „sveikatos vartotojai“. Rinka tampa svarbiu naujovių varikliu, ji greitina technologinį procesą, leidžia individui pasirinkti atviros konkurencijos sąlygomis, ji gali patenkinti vis daugiau asmeninių poreikių.XX a. svarbus tuo, kad sėkmingai sprendė įsisenėjusias medicinos problemas išsivysčiusiose šalyse, tačiau XXI a. medicinos laukia nauji sunkumai: ekonominis nestabilumas, didėjantis skirtumas tarp turtingųjų ir vargšų ir jiems suteikiamų paslaugų kokybės, nesureguliuotos investicijos į sveikatos ir socialinę apsaugą, socialinis nepasitenkinimas dėl netikrų ir nerealių visuomenės lūkesčių, kurie viršija visuomenės ekonomines ir socialines galimybes bei etikos normas.

Sveikatos priežiūros sistema – tai viena iš sistemų, kurioje vyksta didžiausi technologiniai pokyčiai ir kuri labai įtaikoma aplinkos ir joje vykstančių pasikeitimų. Norint pakeisti požiūrį į visuomenės sveikatą, neužtenka vien tik efektyvaus visuomenės specialisto darbo. Ar gerai parengtų sveikatos priežiūros programų. Į šitą „žaidimą“ turi įsijunkti ir kitos vyriausybinės organizacijos, nes visuomenės sveikatos problemos jau nėra vien tik medicininės problemos. Žmogaus dvasinės ir socialinės problemos neretai traktuojamos kaip medicininės, todėl nereikėtų atskirti svarbiausių medicinos tikslų, atspindinčių jos vertybes bei uždavinius, nuo antrinių, susijusių su socialine ar asmenine gerove, nusikalstamumu, skurdo ar moralės dilemomis.

  • Filosofija Rašiniai
  • 2012 m.
  • Ruta
  • 12 puslapių (3459 žodžiai)
  • Filosofijos rašiniai
  • Microsoft Word 32 KB
  • Medicinos tikslai ir vertybės
    9 - 3 balsai (-ų)
Medicinos tikslai ir vertybės. (2012 m. Rugsėjo 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/medicinos-tikslai-ir-vertybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:02