Anglies dioksidas ir klimato kaita


Anglies dioksidas ir klimato kaita. Skaidres paruošė Toma Vilkelytė 8c. Pamokos tikslas. Tikslas išsiaiškinti, kodėl klimato kaita yra didelė problema visuomenėje ir kaip ši problema susidarė. Atmosfera tarsi šiltnamio sienos. Atmosferą galima lyginti su milžinišku šiltnamiu. Kas sulaiko šilumą? Šiltnamio stiko vaidmenį atlieka įvairios dujos. Šiltnamio efektas. Šiltnamio efektą atrado matematikas ir fizikas Žosefas Furjė 1824 metais. Kuom svarbus šiltnamio efektas? NATŪRALUS šiltnamio efektas yra labai svarbus žemės klimatui. Tačiau per paskutinį. Įsidėmėkite. Atmosferos CO2 (ir kitų dujų) poveikis Žemės paviršiaus temperatūrai vadinamas šiltnamio efektu. Šiltnamio efektas pasireiškia ir kituose atmosferas turinčiuose daingaus kūnuose. Žemė VeneraMarsas. Klimato kaita- žymus, neįprastas klimato pokytis. Klimato kaitos grėsmės. Per pastaruosius 100 metų vidutinė pasaulio teperatūra pakilo. Pavyzdžiai. Vienas iš ryškiausių. Klausimai. Kas sulaiko grįžtančią šilumą? Ką vadiname šiltnamio dujomis? Kaip susidaro klimato kaita? Ačiū už jūsų dėmesį ☺☺☺☺.


Atmosferą galima lyginti su milžinišku šiltnamiu. Žemė gauna energiją iš saulės spinduliuotės, saulės spinduliai laisvai praeina pro atmosferą ir sušildo dirvožemį. Tačiau atmosfera sulaiko atgal į išorę sklindančią šilumą.

NATŪRALUS šiltnamio efektas yra labai svarbus žemės klimatui. Jei žemė neturėtų atmosferos vidutinė žemės temperatūra būtų -18°C (dabar yra -15°C).Todėl natūralus šiltnamio efektas yra svarbus Žemės procesams ir klimatui.

Atmosferos CO2 (ir kitų dujų) poveikis Žemės paviršiaus temperatūrai vadinamas šiltnamio efektu.

Šilumos kaupimo atmosferoje procesas vadinamas šiltnamio reiškiniu.

Šiltnamio efektas pasireiškia ir kituose atmosferas turinčiuose daingaus kūnuose, pavyzdžiui, Veneroje ir Marse.

Klimato kaita- žymus, neįprastas klimato pokytis. Į šią sąvoką gali įeiti vidutinės temperatūros, kritulių kiekio, vėjuotumo pokyčiai.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 973 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (345 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tvilke
  • Anglies dioksidas ir klimato kaita
    10 - 5 balsai (-ų)
Anglies dioksidas ir klimato kaita. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/anglies-dioksidas-ir-klimato-kaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:30
×