Aplinkos tarša (2)


Aplinkos tarsa referatas. Aplinkos tarša skaidres. Ozono skyle skaidres. Referatas aplinkos tarša. Gamtos tarsa skaidres. Skaidres apie gamtos tarsa. Skaidres apie oro tarsa. Atmosferos tarsos tyrimai. Upiu tarša skiadres.

Laikantis populiariausios teorijos, jog dabar vyksta klimato šilimas ir ne bet koks, o dėl žmogaus ūkinės veiklos, tuomet logiška, jog atsakymas į klausimą galimas tik vienas – teršdami aplinką ir ypač atmosferą, klimato atšilimą tik spartiname. Tačiau ne viskas taip paprasta – bent jau tą rodo nauji mokslininkų tyrimai. Poveikio prognozės.

Pasirodo, globalinis aptemimas dėl pramonės teršiamos atmosferos privertė augalus sugerti žymiai daugiau anglies dvideginio dujų. Mažėjant oro taršai pasaulinis atšilimas gali dar labiau paspartėti, prognozuoja mokslininkai. Prielaidą, kad atmosferos užterštumas saugo nuo klimato pokyčių, remia dviejų naujų tyrimų rezultatai, skelbia dienraštis daily telegraph .

Pirmojo autoriai, british antarctic survey ir nasa mokslininkai, nustatė, kad ozono sluoksnio skylė virš antarktidos, susidariusi dėl chlorofluorokarbonatų (cfc) naudojimo, saugojo ir tebesaugo šį žemyną nuo pasaulinio atšilimo, nors visame pasaulyje klimatas ir toliau šiltėja.

Naujausias jūros ledo prie antarktidos tyrimas atskleidė, kad per praėjusius 40 metų jo plotai didėjo po 100 tūkstančių kvadratinių kilometrų per dešimtmetį. Tuo tarpu priešingoje pasaulio dalyje, arkties vandenyno regione, jūros ledo plotai nesustabdomai mažėja. (tiesa, kalbant apie ledynų storį, ne tik paprasti piliečiai, bet ir mokslininkai mėgsta remtis jiems labiausiai patinkančiomis teorijomis – štai šiame straipsnyje akcentuojama, jog antarktidos ledo plotai didėja, o štai šiame – baiminamasi, jog ištirpę atskiri regionai paspartins tolesnius ledynų nykimus. Kaip yra, o svarbiausia kaip bus ateityje, iš tikrųjų turbūt nežino niekas).

Pasak mokslininkų, tokio reiškinio priežastis – dėl cfc naudojimo virš antarktidos išretėjęs ozono sluoksnis. Ozono sluoksnis absorbuoja atmosferos šilumą, tačiau virš žemyno susiformavusi beveik šiaurės amerikos dydžio ozono skylė sumažino temperatūrą regione, todėl pietų vandenyne išaugo ledo danga.

Tačiau ir toliau laikantis draudimo naudoti cfc ozono sluoksnis virš antarktidos ilgainiui turėtų atsistatyti, ir temperatūra pietų ašigalyje vėl pakils, mano specialistai.

Antrojo tyrimo rezultatai susiję su kita atmosferos taršos atmaina. D. Britanijos ekologijos ir hidrologijos centro valingforde mokslininkai nustatė, kad atmosferos teršimas suodžiais, sieros dvideginiu ir kitomis aerozolių sankaupomis virstančiomis medžiagomis padidina fotosintezės efektyvumą, todėl augalai sugeria kur kas daugiau anglies dvideginio.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (643 žodžiai)
  • Ilona
  • Aplinkos tarša (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Aplinkos tarša (2). (2011 m.). https://www.mokslobaze.lt/aplinkos-tarsa-2.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:16
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo