Ardymo darbų technologinė kortelė


Ardymo darbų technologinė kortelė ardymo darbų technologinė kortelė. Paruošiamieji darbai. Ardymo darbų eiliškumas. Pagrindiniai darbų saugos reikalavimai. Reikalingi resursai. Ardymo darbų trukmė. Darbų pavadinimas. 46 47.

Prieš pradedant darbus turi būti paskirtas darbuotojas atsakingas už barbo saugos priemonių įvykdymą. Darbuotojai instruktuojami pasirašant darbų saugos žurnale.

Iki griovimo darbų pradžios būtina atlikti šiuos paruošiamuosius darbus:

Atlaisvinti ir jei būtina paženklinti privažiavimo kelius;

Pastatyti konteinerius atliekų rūšiavimui ir surinkimui;

Aptverti ir pažymėti pavojingas darbo zonas;

Apsaugoti konstrukcijas ir fasado elementus nuo sugadinimo – užsidengti parapetus, dangas, apsaugoti langus ir duris.

Visi darbai atliekami rankiniu būdu. Stogo betono pasluoksnių ardymą galima vykdyti mini ekskavatoriaus pagalba. Betono laužas iškart pakraunamas į atliekų konteinerius arba autosavivarčius ir išvežamas į atliekų tvarkymo aikštelę. Griovimo technika į teritoriją įvažiuoja pro esančius pagrindinius vartus prie įėjimo į pastatą.

Visi ardymo darbai atliekami atvirkštine seka, nei buvo statomi, daugiau naudojant rankų darbą. Visos ilgos ir didelės konstrukcijos supjaustomos, susmulkinamos tam, kad jas būtų lengviau pakrauti į savivartį ir išvežti į sąvartyną. Konstrukcijos sutrupinamos gręžimo ir pjaustymo įrankių pagalba. Metalo laužas kraunamas atskirai ir išvežamas į metalo supirkimo punktą (grįžtamos medžiagos).

Demontavus pamatus, duobes užpilti gruntu ir išlyginti buldozeriu arba rankiniu būdu.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (821 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žygimantas
  • Ardymo darbų technologinė kortelė
    10 - 2 balsai (-ų)
Ardymo darbų technologinė kortelė. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ardymo-darbu-technologine-kortele.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 28 d. 09:38
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo