Automobilio variklio sandara


Įvadas. Automobilių varikliai. Benzininiai varikliai. Dyzeliniai varikliai. Keturtakčiai vidaus degimo varikliai. Dvitakčiai vidaus degimo varikliai. Išvados. Šaltinių sąrašas.


Automobiliai sudaryti iš jėgainės (variklio), transmisijos, važiuoklės, valdymo, saugos sistemų ir darbo įrenginių:

Jėgainė – tai toks įrenginys arba įrenginių grupė, kuriuose vyksta termodinaminiai cheminiai arba elektrocheminiai procesai, o jiems vykstant gaunama energija arba viena jos rūšis keičiama į kitą – mechaninę arba elektros. Jėgainė gali būti sudaryta iš: vidaus degimo variklio; vidaus degimo variklio, elektros generatoriaus ir varančiųjų elektros variklių; vidaus degimo variklio, generatoriaus, akumuliatorių baterijų ir elektros variklių. Jėgainė gali būti ir netradiciniu – vandeniliniu kuru varomas reaktoriaus tipo įrenginys, kuriame (reaktoriuje) vandenilis, reaguodamas su deguonimi, gamina elektros energiją.

Transmisija – tai tokia kinematinių mechanizmų grandinė, kuri transformuoja variklio sukamojo momento dydį, jo kryptį ir perduoda sukamąjį momentą varantiesiems ratams. Transmisija sudaryta iš sankabos, pavarų dėžės, pagrindinės pavaros, diferencialo ir pusašių.

Važiuoklė – tai automobilio bazinė įranga: rėmas, tiltų sijos, lingės, spyruoklės, amortizatoriai, ratai. Prie rėmo su pakaba ir amortizacine sistema montuojami transmisijos, vairo, stabdžių ir kiti funkciniai mechanizmai.

Valdymo sistemos – tai sistemos, kurios skirtos automobilio judesio krypčiai, greičiui, pagreičiui koreguoti arba laikyti automobilį stovintį. Jas sudaro vairo ir stabdžių sistemos.

Automobiliuose yra elektros energijos gamybos, rezervavimo, variklio paleidimo, automobilio apšvietimo, kontrolės ir signalizacijos sistemos.

Darbe bus bandoma aptarti automobilio variklio sandarą, palyginti benzininius ir dyzelinius variklius, išanalizuoti keturtakčius ir dvitakčius vidaus degimo variklius.

Benzininiai varikliai yra lengviau remontuojami nei dyzeliniai. Jie yra pigesni, taip pat skleidžia mažiau išmetamųjų dujų nei dyzeliniai varikliai.

Automobilis su dyzeliniu varikliu užtikrina mažesnes kuro sąnaudas. Jie ilgaamžiskesni už benzininius variklius.

Darbe pristatyta bendra automobilio ir variklio sąvoka. Buvo išnagrinėtas tiek benzininis, tiek dyzelinis varikliai. Pateikti jų skirtumai (pagrindinis benzininio ir dyzelinio variklio skirtumas - darbinio mišinio padavimas į cilindrą ir jo uždegimas). Taip pat plačiau išanalizuoti dvitakčio ir keturtakčio degimo variklių veikimo principas.

  • Microsoft Word 1641 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1854 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Laura
  • Automobilio variklio sandara
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Automobilio variklio sandara. (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/automobilio-variklio-sandara.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:14
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo