Bankinės paslaugos Lietuvoje


Banku teikiamos paslaugos juridiniams asmenims. Indėlių klasifikacija. Komerciniu banku teikiamos paslaugos verslo imonems. Investicines paslaugos referatas. Kokios bankines darbas banke kokios funkcijos. Kas teikia įvairias bankines paslaugas. Lietuvos bankinės paslaugos. Aktuali banko paslaugu tema. Ivaškevičius d. ir sakalas a.. bankų vadyba. 1997 m. Banku paslaugos lietuvoje.

Įvadas. Banko ir paslaugos sampratos. Bankinių paslaugų klasifikavimas. Fiziniams asmenis teikiamos bankų paslaugos. Juridiniams asmenims teikiamos bankų paslaugos. Išvados. Literatūra. Auganti konkurencija tarp bankų, finansų rinkų vystymasis, verslo globalzacija, technologinės naujovės bei daugelis kitų veiksnių skatina bankus plėsti jų siūlomų bankinių paslaugų asortimentą, prisitaikyti prie rinkos poreikių. Bankai siūlo įvairiausių paslaugų: nuo elementarių bankinių pavedimų ar valiutos keitimo operacijų iki investavimo ar finansavimo sprendimų. Bankinės paslaugos yra aktuali nūdienos tema, nes ne tik verslas, bet ir pavieniai asmenys kone kasdien naudojasi bankų teikiamomis paslaugomis. Dėl tokio bankų paslaugų populiarumo iškyla būtinumas apie jas plačiai diskutuoti. Nekiekvienas fizinis ar juridinis asmuo turi pakankamai informacijos apie bankų paslaugas, kurios išesmės gali pakeisti įmonės ar asmeninių finansų valdymą. Galima teigti, jog išryškėja mokslinio darbo problema - būtinybė pristatyti ir aptarti šiuo metu lietuvos bankų rinkoje teikiamas paslaugas. Darbo objektas: bankinės paslaugos lietuvoje. Darbo tikslas: aptarti bankines paslaugas lietuvoje. Darbo uždaviniai. Aptarti banko ir paslaugos sąvokas. Pateikti bankinių paslaugų klasifikaciją. Aptarti (ir palyginti) bankines paslaugas.

Auganti konkurencija tarp bankų, finansų rinkų vystymasis, verslo globalzacija, technologinės naujovės bei daugelis kitų veiksnių skatina bankus plėsti jų siūlomų bankinių paslaugų asortimentą, prisitaikyti prie rinkos poreikių.

Bankinės paslaugos yra aktuali nūdienos tema, nes ne tik verslas, bet ir pavieniai asmenys kone kasdien naudojasi bankų teikiamomis paslaugomis.

Remdamasi Lietuvos komercinių bankų tinklalapiuose esančia informacija, Lietuvos banko statistiniais duomenimis pristatysiu ir apibūdinsiu Lietuvoje bankų teikiamas paslaugas, išskirsiu esminius skirtumus tarp panašių paslaugų, pateiksiu naujausius statistinius duomenis atsesama įvairių tipų bankų: centriniai, taupomieji, investiciniai, komerciniai ir kt. Šiame darbe bus aptariamos komercinių bankų teikiamos paslaugos, todėl tikslinga apibrėžti komercinio banko sąvoką. Pagal Lietuvos respublikos (toliau lr) bankų įstatymą (2004), komercinis bankas – lr įsteigta kredito įstaiga, kuri turi licenciją verstis ir verčiasi indėlių ir kitų grąžintinų lėšų priėmimu iš neprofesionalių rinkos dalyvių ir jų skolinimu, taip pat turi teisę verstis kitų finansinių paslaugų teikimu ir prisiima su tuo susijusią riziką bei atsaksiekiant aptarti Lietuvoje veikiančių komercinių bankų finasines paslaugas, tikslinga išskirti jų vykdomas fukcijas. Skirtingi mokslininkai šiuo klausimu yra vieningos nuomonės. Tiek ivaškevičius d. , sakalas a. (1997, 7p. ), timinėtos funkcijos apima visas bankuose teikiamas paslaugas. Ivaškevičius d. , sakalas a. Banką apibrėžia, kaip finansinį tarpininką, teikiantį daugumą kreditinių finasinių paslaugų (1997, 13 p. ). Abu minėti apibrėžimai teigia, jog bankas turi teikti finansines paslaugas. Pastaroji sąvoka konkretizuojama finansų įstaigų įstatyme, p5) kelionių čekių, vekselių ir kitų mokėjimo priemonių išdavimas ir administravimas, jei šios veiklos neapima šio straipsnio 7) sandorių sudarymas savo ar kliento sąskaita dėl pinigų rinkos priemonių (čekių, vekselių, indėlių sertifikatų. ), užsienio valiutos, finansinių būsimųjų ir pasirinkimo sandorių, valiutos keitimo kurso nustatymo ir palūkanų normos nustatymo 16) įmonių konsultavimas dėl kapitalo struktūros, gamybos strategijos ir su tuo susijusių klausimų, taip pat konsultacijos ir paslaugos, susijusios su įmonių reorganizav19) investicinių fondų, uždaro tipo investicinių bendrovių, pensijų fondų ar investicinių kintamojo kapitalo bendrovių valdymas.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (3803 žodžiai)
  • Universitetas
  • Milda
  • Bankinės paslaugos Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Bankinės paslaugos Lietuvoje. (2011 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/bankines-paslaugos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:47
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo