Baudžiamosios teisės esmė ir principai


Baudžiamoji teisė kaip teisės šaka. Baudžiamoji teisė tai. Baudžiamoji teise reglamentuoja 3 pagrindinius aspektus. Baudžiamoji teisė objektyviąją prasmę. Baudžiamoji teisė subjektyviąja prasme. Baudžiamosios teisės esmė. Bendroji ir specialioji dalys skirstomą į. Baudžiamosios teisės principai. Pagrindiniai baudžiamosios teisės šaltiniai. Baudžiamųjų įstatymų galiojimas laike. Civilines teises gali apriboti tik įstatymai ar įstatymų pagrindų teismas. Šeimos teisinių santykių reguliavimas , vaiko teisių apsauga ir atsakomybė kylanti iš šeimos teisinių santykių. Savanoriškas vyro ir moters susitarimas.


Baudžiamosios teisės sąvoka gali būti vartojama keleriopa prasme kaip teises šaka, kaip įstatymu leidybos sritis, kaip mokslo sritis.

Baudžiamoji teisė numato kokios veikos yra baudžiamosios ir kokios yra taikomos sankcijos už nusikalstamų veikų padarymą ir tai vadinama materialiąja teisė.

Taip pat numato kitas poveikio priemonės, auklėjimo, medicininės ir kitas,

Taip pat baudžiamosios teisė norma nurodo atvejus, kai asmuo padaro veikas, primenančius nusikaltimus, tačiau vadovaujantis šios teisės normomis, tos veikos nusikaltimais nelaikomos, kaip pvz: būtinoji gintis

Baudžiamosios teisės normos yra materialines ir priskiriamos prie viešosios teisės

Baudžiamoji teisė gina svarbias visuomeninės vertybės (pvz. gyvybę, LT nepriklausomybę, laisvę)

Baudžiamoji teisė objektyviąją prasmę tai įstatymu nustatytu draudimai ir įpareigojimai, jie išdėstyti baudžiamosios teisės normose, jos apibrėžia saugomų teisinių gėrių apimtį ir jiems padaromo žalos pobūdį

Valstybė turi teisę nubausti todėl, kad jį teisės normų pagrindu imasi reguliuoti tvarką valstybėje. Tokia valstybės veika yra teisėtą ir neišvengiama. Kiekvienas turi elgtis teisėtai ir reikalauti, kad būtų užtikrintas saugumas. Valstybės pareiga yra užtikrinti, kad būtų atskleisti nusikalstamą veiką padare asmenis ir kaltieji nubausti. Tokiu būdų baudžiamosios teises pagalba, užtikrinamos asmenų teises ir laisves.

Baudžiamoji teisė saugo ne visus žmonių interesus, o tik tuos kurie pripažinti teisės normose.

Baudžiamoji teisė yra paskutinė priemonė asmeniui padarius nusikaltimą, baudžiamosios teisės reguliavimo metodas skirtingas nuo civilinės teisės yra imperatyvus.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1295 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Baudžiamosios teisės esmė ir principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baudžiamosios teisės esmė ir principai. (2019 m.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamosios-teises-esme-ir-principai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:41
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo