Bevielės technologijos ir jų saugumas



Jau metus kalbama apie galimybę bevieles technologijas pritaikyti medicininėse programose. Kai kurie gydytojai ir IT profesionalai mano, jog bevielės technologijos gali pertvarkyti sveikatos apsaugą JAV: pagerinti pacientų priežiūrą ir sumažinti išlaidas. Dar pamatysime, ar tai pagrįsti spėjimai, ar tik dar viena pernelyg didelė optimizmo, susijusio su naujomis technologijomis, banga. Tačiau bevielių technologijų šalininkai – vienas iš jų Eric Topol – optimistai.
Eric Topol yra kardiologas ir Kalifornijos valstijos, San Diego miesto sveikatos priežiūros sistemos „Scripps Health“ administratorius. Jis jau seniai propaguoja bevieles technologijas ir neseniai įkurtose kompanijose dirba patarėju bei valdybos nariu. Balandžio mėnesį Las Vegase vykusioje konferencijoje „International CTIA Wireless 2009“ jis kalbėjo apie technologijas, kurios jau yra rinkoje arba dar tik išbandomos bei tvirtino, jog jos galėtų pagerinti pacientų stebėseną ir padėti išvengti su vaistų skyrimu susijusių klaidų. „Šiuo metu ekonomika pasiekė dugną, o mes niekada dar neturėjom tokių įdomių bevielių technologijų, pritaikytų medicinai“, - kalbėjo Eric Topol. Interviu jis pabrėžė tris priežastis, didinančias susidomėjimą bevielėmis technologijomis: vaizdą ir kitus svarbius medicininius duomenis leidžiantys perduoti patobulinimai, programinės įrangos pardavėjų siūlomų programų gausa ir pastangos, siekiant pagerinti pacientų priežiūros kokybę. Gydytojas Eric Topol teigė, jog per pastaruosius dvejus metus jis pastebėjo didžiulius patobulinimus: prie paciento krūtinės pritaisyti davikliai gali perduoti realaus laiko duomenis, pavyzdžiui, širdies ritmą, kūno temperatūrą ir deguonies lygį kraujyje. Tai leidžia gydytojams peržiūrėti visos savaitės informaciją ir pritaikyti pacientui tinkamą gydymo planą. Anksčiau buvo galima įrašyti vos dviejų ar trijų dienų duomenis. Konferencijos metu Eric Topol parodė keletą technologijų. Viena iš jų – lipnus širdies jutiklis, kurį sukūrė „Corventis Inc.“. Šį jutiklį gydytojas pritaisė ant krūtinės: tai leido monitoriaus ekrane stebėti įvairius duomenis, pavyzdžiui, gydytojo kūno poziciją (ar jis guli, ar stovi). Kompanija „Corventis“ apie šių jutiklių išleidimą pranešė balandžio 21 dieną. Šią bevielę širdies stebėjimo technologiją pardavinėja ir kompanijos „LifeWatch Corp.“ bei „CardioNet Inc.“
Bendrovės „LifeWatch“ valdymo pareigūnas Brent Atwood sakė, jog kompanijos sukurta technologija „LifeStar ACT“ 2007 metų sausio mėnesį buvo naudojama 35 tūkstančiams pacientų, o dabar išaugo iki 120 tūkstančių. Naudojant „Bluetooth“ ryšį, technologija širdies ritmo duomenis perduoda į mobilųjį telefoną. Telefonas nuolat siunčia duomenis į „LifeWatch“ skambučių centrą, kuriame programinė įranga atpažįsta nukrypimus nuo normos ir apie tai praneša širdies ligų specialistams. Kompanija planuoja dirbti su mobiliojo ryšio operatoriais, išplėsti belaidžio stebėjimo technologijas, pritaikytas cukriniu diabetu sergantiems pacientams bei žmonėms, kenčiantiems nuo miego sutrikimų.
Sveikatos sistema „Healthcare System“, apimanti 23 medicinos įstaigas San Antonijo srityje, šešiose ligoninėse naudoja belaidžio pacientų stebėjimo sistemas. Balandžio 6 dieną apie šį projektą pranešė kompanijos „Sprint Nextel Corp.“ ir „General Electric Co.“ padalinys „GE Healthcare“. Naujoji sistema naudos „GE Carescape“ technologijas ir bus skirta perduoti pacientų duomenis medikams, kuriems skirti net 800 „Sprint Nextel“ telefonų.
Norima, kad sveikatos apsauga būtų efektyvesnė, tačiau tai pasiekti sunku dėl medicinos seserų trūkumo. Turime rasti būdą, kaip padidinti jų darbo efektyvumą. Tai padaryti gali padėti bevielės technologijos. Viena iš naujausių programų yra „LP's AirStrip OB“, kuri akušeriams nusiunčia duomenis apie vaisių. Tai turėtų leisti gydytojams laisvai judėti tarp pacientų, gulinčių tiek toje pačioje, tiek skirtingose ligoninėse. Salt Lake Sityje esančiame „Intermountain Healthcare“ centre, kuris apima 23 medicinos įstaigas, naudojama paciento stebėsenos programa, kuri remiasi kompanijos „Cisco Systems Inc“ technologija. Tinklas, kurio įrengimas kainavo apie 3 milijonus dolerių, yra naudojamas perduoti duomenims iš nešiojamų įrenginių, skirtų intraveniniam vaistų švirkštimui. Gydytojai gali stebėti, kokį vaistų kiekį gauna pacientas. Ši informacija lyginama su optimaliomis dozėmis: tai leidžia sumažinti klaidų galimybes.
- Microsoft Word 157 KB
- 2014 m.
- 18 puslapių (4237 žodžiai)
- Kolegija
- Ronald
-