Biologinė aplinkos tarša skaidrės



Kilus epidemijoms, epizootijoms, epifitotijoms; Teroro aktų metu panaudojant biologines medžiagas kaip biologinį ginklą; Naudojant medžiagas specialiems tikslams (naftos teršalų naikinimas).
Mikroorganizmai: Bakterijos; Virusai; Riketsijos (gyvena tik organizmuose); Helmintai; Pirmuonys; Grybeliai.
Gamtiniai; Dirbtiniai (fizikiniu bei cheminiu būdu sukurti organizmai, turintys tam tikrų savybių); Genoinžineriniai (sukurti genų inžinerijos metodais ir turintys specifinių savybių).
Tai preparatai, įprastai miltelių ar tirpalų pavidalu, pagaminti iš mikroorganizmų kultūrų, sporų ar toksinų. Užkratas gali patekti: su oru per kvėpavimo takus; su maistu ir vandeniu; įkandus užkrėstiems kraujasiurbiams vabzdžiams; per burnos, nosies gleivinę ar pažeistą odą.
Bakterijos (augalinės kilmės organizmai): Juodligė – tai ūmi užkrečiama (odos, plaučių, žarnų) liga, perduodama nuo naminių gyvulių ar per jų produktus; Maras – greitai plintanti, lengvai užkrečiama (žmogus nuo žmogaus), pasižyminti dideliu mirtingumu liga.
Virusai – infekuojantys organizmai, mažesni už bakterijas, gyvena gyvose ląstelėse: Paukščių gripas. Perduodamas tiesioginių kontaktų su sergančiais paukščiais metu, per pašarus, kiaušinius, išmatas...; Raupai – plinta lašelinės infekcijos būdu (kartą nusičiaudėjus paskleidžiama iki 5000 lašelių), ant lavonų išlieka iki 3 savaičių.
Toksinai: Įprastiniai (gyvačių nuodai); Botulizmo toksinas; Stafilokokinis enteroksinas; Ricinas.
Karinių konfliktų metu: Aviacija (bombos, sviediniai, talpos); Artilerija (bombos, sviediniai); Taktinės raketos; Diversinės (maisto, vandens, oro, pašarų, dirvos, daiktų paviršiaus užteršimas...).