Čekijos infrastruktūra ir transporto sistema


Čekija. Tikslas. Tūrinys. Šalies vaidmuo šiandieniniame pasaulyje. Eksportas. Importas. Tranzitiniai kroviniai. Privačių ir komercinių transporto priemonių. parko analizė. Transporto sistemos pajėgumų analizė. Vandens keliai. Oro transportas. Automobilių keliai. Čekijos kelių eismo taisyklės. Mokami keliai. Geležinkelio keliai. Čekija turi susisiekimą elektrifikuotais geležinkeliais su visomis kaimyninėmis valstybėmis. Transporto sistemos ir infrastruktūros. palyginimas su Lietuva. Didžiausios transporto įmonės Čekijoje. Literatūros sąrašas.


Glaudūs tarpusavio santykiai su Vokietija Čekija turi vieną iš labiausiai išsivysčiusių pramoninę ekonomikos sistemą Vidurio ir Rytų Europos šalyse  Čekija kasmet pritraukia apie 6,5 milijono užsienio turistų Čekijos Respublika yra 30 pagal eksporto dydį pasaulyje.

Pagrindiniai eksporto produktai Čekijoje Automobiliai 10% Transporto priemonių dalys 7.6% Kompiuteriai 5.5% Telefonai 1.7% Izoliuoti laidai 1.6%.

 Vokietija 29%  Slovakija 7,6%  Lenkija 5,2% Prancuzija 5,1%  Jungtinė Karalystė 4,9%.

Automobilio dalys 5.2% Kompiuteriai 4.4% Neperdirbta nafta 3.2% Gamtinės dujos 2.7% Medikamentai 2.2%.

Vokietija 26% Kinija 11% Lenkija 7.6% Slovakija 6.1% Rusija 5.2%.

Trūkumai: Neturi priejimo prie jūros Privalumai: Aukštas aptarnavimo lygis Galimybė saugoti prekes sandėliuose Gerai išvystytos geležinkelio kelių linijos.

Geležinkelio koridoriai I. tranzito koridorius: Dečynas - Pardubice (458 km) II. Tranzito koridorius: Petrovice U Karviné - Pardubice (213 km) III. Tranzito koridorius: Tiltai U Jablunkova - Cheb (665 km) IV. Tranzito koridorius: Dečynas - Horni Dvoriste st.hr.(365 km).

Čekijos geografinė padėtis yra labai patogi privačių komercinių transporto imonėms, kadangi ribojasi su keliomis šalimis su kuriomis yra bendradarbiaujama ir vežamos , transportuojamos prekės. (Austrija Vokietija Lenkija Slovakija).

Geležinkelio tinklas yra tankus, taip pat yra gana lankstus ir prieinamas Daugumoje didžiųjų miestų veikia tramvajai  Oro transportas Vandens transportas Visuomeninis transportas.

  • Transportas Skaidrės
  • MS PowerPoint 6794 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (671 žodžiai)
  • Vladislav
  • Čekijos infrastruktūra ir transporto sistema
    10 - 4 balsai (-ų)
Čekijos infrastruktūra ir transporto sistema. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/cekijos-infrastruktura-ir-transporto-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 05:40
×