Chemijos sąvokos Cheminių elementų savybės



Elementas. Cheminis simbolis. Atominis nr. Periodas. Grupė. Cheminės savybės. Fizikinės savybės. Biologinės savybės. Technologinės savybės.
Orbitalė: Orbitalė yra erdvė aplink atomą, kurioje yra didžiausia tikimybė rasti elektroną.
Valentiniai elektronai: Valentiniai elektronai yra išoriniai elektronai, esantys paskutiniame atomo sluoksnyje. Jie yra svarbūs dėl jų įtakos cheminėms savybėms.
Elektroninė formulė: Tai yra cheminis elementas, jo simbolis ir elektronų skaičius jo energijos lygmenyje. Pavyzdžiui, vandenilis gali būti simbolizuojamas kaip "H: 1s²".
Skirstymas pagal elektronų kiekį: Elementai yra skirstomi į grupes pagal jų elektronų kiekį išoriniame energijos lygmenyje .
Elementų savybės: Per periodus, elementų savybės keičiasi dėl elektronų struktūros pokyčių.
Teigiamas jonas: Teigiamą joną sudaro atomas, kuris prarado vieną ar kelias elektronų, todėl jį daugiau neturi negu protonų. Tai įvyksta dažniausiai metaluose.
Periodinį dėsnį atrado Rusu chemikas Dmitrijus Mendelejevas 1869 metais. Jis suorganizavo elementus pagal jų cheminę struktūrą ir savybes, sukurdamas periodinę lentelę.
Kuo skiriasi metalas nuo nemetalo? Pateikite pavyzdžių ir išvardinkite jų chemines, fizikines ir technologines savybes.
Metalai ir nemetalai yra du skirtingi cheminių elementų tipai:
Metalai dažnai yra lengvai oksiduojami, t.y., jie reaguoja su deguonimi.
Nemetalo oksidai dažniausiai yra rūgštūs, o metalo oksidai – šarminiai.
Metalai yra dažniausiai kieti, bet taip pat dauguma yra geri laidūs.
Nemetalei gali būti kieti arba dujiniai, ir jie gali būti geri izoliatoriai.
Metalai dažnai naudojami statybų, mašinų gamyboje dėl jų stiprumo ir formavimo lengvumo.
Visos mus supančios medžiagos yra sudarytos iš cheminių elementų, kurie savo ruožtu yra sudaryti iš atomų. Atomai jungiasi tarpusavyje, sudarant molekules, o šios molekulės suformuoja skirtingas medžiagas.
Elementariąja dalele vadiname mažiausią cheminę struktūrą, kuri išlieka cheminės medžiagos savo cheminėje reakcijoje. Tai gali būti atomas arba molekulė.
Elektronas, protonas ir neutronas yra subatominių dalelių, kurios sudaro atomą, pavadinimai. Elektronai kaip neigiamai įelektrintos dalelės cirkuliuoja atomų aplinkoje. Protonai yra teigiamai įelektrintos dalelės, esančios atomo branduolyje. Neutronai yra neutralios dalelės, taip pat esančios atomo branduolyje.
- Microsoft Word 296 KB
- 2024 m.
- Lietuvių
- 6 puslapiai (798 žodžiai)
- Mokykla
- Augustas
-