Didžiausi pasaulio teroro išpuoliai



Įvadas. Terorizmas ir jo požymiai. Terorizmo aktų vykdomos priemonės. Teroristinių grupuočių ideologinės kryptys. Terorizmo istorija. Rugsėjo 11-osios teroro aktas. 2001 m. rugsėjo 11 d. įvykių chronologinė seka. Rugsėjo 11 d. teroro akto priežastys. Rugsėjo 11 d. akto pasekmės. Aukų skaičius. Vėlesni įvykiai. Teroro aktas maskvoje. 2002 metų Maskvos teatro teroro priežastys. 2002m. Maskvos teatro akto pasekmės. Teroro aktas madride. 2004 metų Madrido teroro akto priežastys. 2004 metų Madrido teroro išpuolio pasekmės. Kaip netapti teroro akto auka, kaip elgtis teroro akto metu. Gavę pranešimą, kad yra padėtas užtaisas, turėtumėte. Kai vyksta sprogimas. Kai išėjote. Jeigu Jūs atsidūrėte po nuolaužomis. Teroro išpuoliai Lietuvoje.
Terorizmo sąvoka įvairiuose šaltiniuose yra aiškinama skirtingai, tačiau taisyklingiausiai šią sąvoka apibūdina treji požymiai: smurtas, politiniai nesutarimai, nukreipiamas prieš civilius gyventojus ar individualius taikinius. Teroristiniai išpuoliai visada išsiskiria smurtu arba grasinimais susidoroti. Grasinimais visada siekiama, kad būtų įgyvendinti politiniai reikalavimai (pakeisti valdžią, valstybės valdymo formą, socialinę arba ekonominę politiką ir pan.), kurie gali atsirasti dėl skirtingų ideologijų arba religijos. Smurtinis elgesys prieš civilius gyventojus, neturint politinio tikslo, yra nusikalstama kriminalinė veikla, o ne terorizmas. Terorizmas visada nukreiptas prieš taikius civilius gyventojus arba civilius taikinius, nes tai labai atkreipia visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį. Todėl pilietiniai karai, gyventojų sukilimai, karinių objektų sprogdinimai, kur ginkluotos yra abi konflikto pusės, nėra laikomi teroristine veikla.
Šis išpuolis kainavo 191 žmonių gyvybes ir liko sužeisti apie 2000 žmonių. Ispanijos valdžia po teroro akto Madride priėmė sprendimą nebedalyvauti karinėse operacijose kitose šalyse. Ispanija bijodama patirti dar vieną panašią tragediją, suskubo išvesti savo karius iš Irako.