Didžioji Prancūzijos revoliucija


Kodel prancuzijos revoliucija vadinama didziaja. Didžioji prancūzijos revoliucija testas. Kodel kilo didzioji prancuzijos revoliucija. Prancūzijos revoliucijos priežastys. Didžiosios prancūzijos revoliucijos priežastys. Kodel didzioji prancuzijos revoliucija vadinama didziaja. Termidoro perversmas. Kodel per revoliucija prancuzijoje buvo glijotinuotas karalius?. Del ko kilo prancuzijos revoliucija. Didžioji prancūzijos revoliucija referatas.

Įžanga. Didžioji prancūzų revoliucija. Revoliucijos priežastys. Trečiasis luomas sukyla. Žmogaus ir piliečio teisių deklaracija. Konstitucinė monarcija. Respublikos paskelbimas. Jokobinų diktatūra. Teroras. Termidoro perversmas. Išvados. Literatūra.

Švietėjų idėjos, pernelyg didelė karaliaus valdžia, jungtinių amerikos valstijų susikūrimas buvo pagrindinės priežastys, dėl kurių xvii a. Pabaigoje prancuzijoje kilo revoliucija, dar vadinama didžiąja. Tuo metu prancuzijoje priimti svarbiausi dokumentai: žmogaus ir piliečio teisių deklaracija, konstitucija. Jie buvo paremti švietėjų idėjomis ir teigė, kad aukščiausia valdžia priklauso ne karaliui, o visai tautai. Per revoliuciją buvo sunaikintos ne tik feodalinės liekanos, bet ir giljotinuotas pats karalius. Prancuzija paskelbta respublika.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 1035 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1281 žodžiai)
  • Gintarė
  • Didžioji Prancūzijos revoliucija
    10 - 1 balsai (-ų)
Didžioji Prancūzijos revoliucija. (2012 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/didzioji-prancuzijos-revoliucija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:15
×