Druskų hidrolizė


Drusku hidrolize lygtys. Riebalu sarmines hidrolizes lygtis.

Chemijos laboratorinis darbas. Druskų hidrolizė. Darbo tikslas Nustayti druskų hidrolizių reakcijose susidariusias medžiagas ir jų pH. Darbo metodika šio darbo metodika žiūrėti “Chemijos laboratoriniai darbai” knygoje, 70-74 psl. Darbo eiga. Į mėgintuvėlį įpilama druskos. Įpilama ¼ mėgintuvėlio tūrio distiliuoto vandens ir sumaišoma. PH metru išmatuojame visu tirpalų pH. Reakcijų lygtys. Išvados.


Iš darytų bandymų pastebėta, kad druskos, sudarytos iš stiprios bažės ir stiprios rūgšties, nesihidrolizuoja. Hidrolizuojantis stiprios bazės ir silpnos rūgšties druskoms, susijungia vandens vandenilio jonai ir tirpale ima vyrauti hidroksilo jonai, kurie jam suteikia šarminiu savybių (pH>7). Be to, susidaro silpna rugštis arba rūgštus jonas. Hidrolizuojantis silpnos bazės ir stiprios rūgšties druskoms, susijungia vandens hidroksilo jonai ir tirpale ima vyrauti vandenilio jonai, kurie suteikia jam rūgščiu savybių (pH<7). Taip pat susidaro silpna bazė arba bazinis jonas. Hidrolizuojantis silpnos bazės ir silpnos rūgšties druskoms, susijungia hidroksilo ir vandenilio jonai.

Druskų hidrolizė. (2013 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/drusku-hidrolize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:52